Dla średzian obecny sezon ligowy jest debiutancki. Dla średzian obecny sezon ligowy jest debiutancki. SH

Trudna walka o utrzymanie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tenisiści stołowi Polonii poznali rywali, z którymi zmierzą się w 2. rundzie rozgrywek IV ligi OZTS Poznań. Wiosną grać będą o pozostanie na tym poziomie rozgrywek, bowiem od nowego sezonu utworzona zostanie V liga, do której trafi większość zespołów z obecnej „średzkiej” grupy.

Dla średzian obecny sezon ligowy jest debiutancki. Rundę wstępną zakończyli oni na 7. miejscu (na 8 zespołów) w swojej grupie, dlatego wiosną rywalizować będą w grupie spadkowej, utworzonej z dwóch poznańskich grup IV ligi. Oprócz trzech dotychczasowych rywali – TTS Trzemeszno, GOKiS II Kleszczewo i Jedynki Kórnik – wiosną Polonia rywalizować będzie z drugim i trzecim zespołem Rataj 50 Poznań, dwoma zespołami Warty Oborniki oraz Jadwiżańskim Poznań.

Dotychczas IV liga była najniższym poziomem rozgrywek. Od sezonu 2018/2019 powołany zostanie kolejny – V liga. Trafi do niego większość spośród aktualnej „średzkiej” grupy spadkowej. Szansę na pozostanie w IV lidze będą mieć maksimum 3 z 9 drużyn.

Przed startem wiosennych rozgrywek zespoły z grupy spadkowej dziedziczą dorobek punktowy z jesiennych rywalizacji z ekipami, które trafiły do tej samej grupy. Dla średzian to TTS Trzemeszno, GOKiS II Kleszczewo i Jedynka Kórnik. Bilans Polonii z tymi rywalami to 1 zwycięstwo i 2 porażki. Przed inauguracją 2. rundy średzka drużyna zajmuje 6. miejsce w grupie, ale sporo grupowych rywali ma w bilansie o jedno rozegrane spotkanie więcej. Terminarzowi rozgrywek więcej miejsca poświęcimy w najbliższym wydaniu GPŚ, tj. w środę 7 lutego. 

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy