Spotkanie przy ul. Bułgarskiej będzie pierwszym w roku 2018 zarówno dla Polonii i Lecha. Spotkanie przy ul. Bułgarskiej będzie pierwszym w roku 2018 zarówno dla Polonii i Lecha. Czesław Kościelski

Pierwszy z serii sparingów: w niedzielę z Lechem Poznań

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Polonia okres zimowych spotkań kontrolnych rozpocznie wcześniej niż pierwotnie zapowiadano. I to z najbardziej prestiżowym rywalem z możliwych. W niedzielę zespół Tomasza Dłużyka zagra towarzysko z Lechem Poznań.

Pierwotnie pierwszym zimowym sparingpartnerem średzkiej drużyny miał być ŁKS Łódź. Okazuje się jednak, że Polonia pierwszy w roku mecz kontrolny rozegra wcześniej, bo już w najbliższą niedzielę. Wtedy to na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu rywalizować będzie z popularnym „Kolejorzem”.

Sparing z siedmiokrotnym mistrzem Polski i jednym z etatowych kandydatów do zwycięstwa w kolejnych sezonach to ogromna nobilitacja dla klubu z ul. Sportowej. Podobnie jak dla Polonii, tak i dla Lecha będzie to pierwszy mecz rozegrany w 2018 roku. Dość powiedzieć, że na początku bieżącego tygodnia Poznaniacy rozpoczęli dopiero okres przygotowawczy do rundy wiosennej Ekstraklasy. Zagadką pozostaje, który „garnitur” zechce sprawdzić w meczu z Polonią szkoleniowiec Lecha Nenad Bjelica. Można natomiast przypuszczać, że trener Polonii Tomasz Dłużyk na boisko w Poznaniu wypuści możliwie najmocniejszą „jedenastkę”.

Dzień po meczu z Polonią kadra „Kolejorza” wyleci na zgrupowanie do tureckiego Belek, gdzie ich kolejnymi sparingpartnerami będą ukraińska Zoria Ługańsk, bułgarskie FC Etar oraz chorwacki Hajduk Split. Po powrocie do Polski Lechici zagrają także towarzysko z GKS Tychy.

Co do Polonii, ta przed wznowieniem ligi zmierzy się z co najmniej ośmioma innymi zespołami. Po meczu z Lechem i wspomnianym już ŁKS Łódź, średzianom przyjdzie sprawdzić się na tle Warty Poznań, Ślęzy Wrocław, Lechii Dzierżoniów, rezerw Zagłębia Lubin, Mieszka Gniezno oraz Polonii Warszawa. Nie trudno więc zauważyć, jak medialny harmonogram gier towarzyskich zaplanował na zimę średzki klub. Wśród dziewięciu sparingpartnerów znajdują cztery zespoły, które sięgały w swej historii po tytuł mistrza Polski (Lech, ŁKS, Warta i Polonia).

Pierwsze spotkanie ligowej rundy wiosennej Polonia zagra na wyjeździe w weekend 10-11 marca z Jarotą Jarocin. 

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy