W barwach Lecha Luis Henriquez rywalizował m.in. z Juventusem Turyn. W barwach Lecha Luis Henriquez rywalizował m.in. z Juventusem Turyn. Getty Images Europe

Dwukrotny mistrz Polski i reprezentant Panamy w Polonii!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dwukrotny mistrz Polski z Lechem Poznań i 87-krotny reprezentant Panamy, uczestnik Ligi Europejskiej i Copa America, czyli piłkarskich mistrzostw Ameryki Południowej, a od stycznia – zawodnik trenujący z Polonią Środa. Luis Henriquez, bo o nim mowa, w rundzie wiosennej ma stanowić o sile defensywy klubu z ul. Sportowej.

Lewy obrońca w latach 2008-2015 reprezentował barwy Lecha Poznań. W tym czasie wraz z „Kolejorzem” dwukrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski (2010 i 2015), a raz zwyciężył rozgrywki Pucharu Polski (2009). W sezonie 2010/2011 był podstawowym graczem poznańskiej drużyny podczas pamiętnej edycji Ligi Europejskiej, kiedy to Lech wywalczył awans z arcytrudnej grupy z Manchesterem City, Juventusem Turyn i RB Salzburg. W sumie w niebiesko-białych barwach wystąpił 139 razy (zdobył 5 bramek), co czyni go jednym z najwybitniejszych obcokrajowców w historii klubu.

Nazwisko Luisa Henriqueza doskonale znane jest nie tylko w Polsce, ale także w Ameryce Południowej, skąd pochodzi. Od 2003 roku defensywny zawodnik aż 87 razy reprezentował barwy reprezentacji Panamy – występował m.in. w Copa America (mistrzostwa Ameryki Południowej) oraz eliminacjach do Mistrzostw Świata. To właśnie w ramach tych drugich rozgrywek zdobył dwie bramki dla swojego kraju. Po raz ostatni reprezentował go w 2016 roku.

Jak to w ogóle możliwe, że zawodnik z taką kartą w poniedziałek rozpocznie treningi wraz z trzecioligową Polonią? O tym przeczytają Państwo w pierwszym tegorocznym wydaniu GPŚ, które ukaże się 10 stycznia. 

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.