Karate: Brąz Nicole w Szczecinie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Medal i kwalifikację do Mistrzostw Polski Juniorek w Karate Olimpijskim przywiozła w sobotę znad dolnej Odry zawodniczka średzkiej MIKASY Nicole Węcławiak.

W sobotnim BALTIC CUP będącym jednym z dwóch turniejów kwalifikacyjnych do tegorocznych, kwietniowych mistrzostw Polski, aż siedemnaście dziewcząt wystartowało w konkurencji kata indywidualnego juniorek młodszych. Młoda średzianka w tym gronie poradziła sobie bardzo dobrze wygrywając pierwsze dwa pojedynki: najpierw z reprezentantką gdańskiego klubu SONKEI Kornelią Zubek, a potem z koleżanką zza miedzy Oliwią Jaworską z zaniemyskiego TIGERA.

W półfinale na drodze Nicole stanęła inna zawodniczka z Zaniemyśla - Katarzyna Lewandowska, po porażce z którą Węcławiakówna wywalczyła dla siebie brązowy medal w ostatnim repasażowym starciu z reprezentantką MUKS Dynamic – Julią Borowską. Teraz przed średzianką blisko dwa miesiące intensywnych przygotowań do krajowego czempionatu, który rozegrany zostanie w Poznaniu.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ