Piłka nożna: Remis Polonii na początek wiosny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W pierwszej kolejce rundy wiosennej sezonu 2019/2020 piłkarze Polonii Środa mierzyli się na wyjeździe w Gnieźnie z tamtejszym Mieszkiem. Oba zespoły zimą przeszły małą rewolucję kadrową i forma obu w pierwszym spotkaniu była dla kibiców zagadką.

Trener Krzysztof Kapuściński od początku meczu do gry desygnował sześciu młodzieżowców. Zaskoczeniem dla kibiców zespołu mógł być występ w średzkiej bramce od pierwszych minut wychowanka Kotwicy Kórnik, trenującego już od kilku lat w Akademii Bramkarzy Miłosza Garstkiewicza. Ten niespełna siedemnastoletni bramkarza miał już za sobą wcześniej występy w zespołach seniorskich. Jednak na poziomie trzeciej ligi był to dla niego debiut.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli poloniści, którzy już w drugiej minucie objęli prowadzenie. Na boku boiska obrońcom Mieszka urwał się Oskar Kozłowski. Obrońca będąc przy linii końcowej dośrodkował w pole karne, a tam głową z bliska do bramki Mieszka skierował ją Jędrzej Kujawa. Na bramkową odpowiedź rywali kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Strumykowej czekali do 16 minuty. Wtedy to strzałem lewą nogą z rzutu wolnego Miłosza Garstkiewicza pokonał Filip Fiborek. Jeszcze w pierwszej połowie Mieszko mógł objąć prowadzenie jednak po strzale Radosława Mikołajczaka piłka zatrzymała się na poprzeczce średzkiej bramki.

Drugą część meczu lepiej zaczęli poloniści którzy częściej byli przy piłce i stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych. Tej najlepszej nie wykorzystał Jakub Wilk który po doskonałym podaniu Krzysztofa Kaźmierczaka miał już przed sobą tylko Sławomira Janickiego. Przegrał z nim jednak ten pojedynek. Ostatecznie żadna z ekip nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz podziałem punktów.

Mieszko Gniezno - Polonia Środa 1:1

Mieszko Gniezno wystąpił w składzie: Janicki – Jandy, Roszak, Hoffmann (65` Osmański), Kalupa, Kantorowski, Brylewski, Jasiński, Fiborek, Biegański, Mikołajczak (85` Walerjański)

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Garstkiewicz – Kozłowski, Henriquez, Wujec, Borucki, Kujawa, Sobkowiak, Wilk, Ceglewski (89` Chraplak), Kaźmierczak (65` Górzyński), Draszczyk (70` Robaczyński)

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ