Najlepszy zawodnik turnieju D. Kisielewski z W. Grochowskim Najlepszy zawodnik turnieju D. Kisielewski z W. Grochowskim M. Wartecka

Karate: Kolejna Liga dla Mikasy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Klasyfikację generalną drugich tegorocznych zawodów Wielkopolskiej Otwartej Ligi Karate rozegranych w niedziele we Wrześni zdecydowanie wygrała średzka Mikasa. Rewelacją turnieju była inna średzka ekipa - złożona z samych debiutantów – reprezentacja Szkoły ZOO.

W szranki wrzesińskiego turnieju stanęło ponad 260 karateków z 20 ekip. Mikasę reprezentowało 29 osób, a Szkołę ZOO – 9. Dorobek Mikasy, która triumfowała zarówno w klasyfikacji medalowej, jak i punktowej był imponujący, a złożyło się na niego: 11 złotych, 4 srebrne i 14 brązowych medali! Po dwa złota w swoich kategoriach wiekowych kata PK i kihon PK zdobyli Denis Kisielewski i Dariusz Leśniewski. Nicole Węcławiak, Leszek Wierzbicki, Mateusz Kaczor i Konstanty Wartecki tryumfowali w swoich konkurencjach kata. W kihonie PK złoto zdobyła też debiutantka – Oliwia Mazur. Ostatnie dwa złote krążki zdobyły drużyny kata. Wśród młodszych drużyna chłopców (Kisielewski, P. Zimowski, J. Sowa), a wśród starszych – żeńska drużyna (Węcławiak, Węcławiak, Hamrol).

Dwa srebra zdobył Piotr Krajewski (w kata PK i kihon PK), a po jednym w konkurencjach kata – Michalina Kania i Jan Sobczyński. Dwukrotnie brązową medalistką została Marta Kroczka (w kata i w fantomie). Pozostali zdobyli po jednym brązie, a byli to: w kumite – Martyna Hamrol, Jędrzej Sowa i Zbyszko Sowa, w kata – Paulina Kroczka, Vanessa Węcławiak, Klara Bestyńska i Yauhen Shelest, w fantomie – Denis Kisielewski oraz w kihonie PK: Kacper Mieloszyński, Maksym Bubłyk i Wojciech Grochowski. Dwaj ostatni debiutowali na tym turnieju w barwach średzkiego klubu. Ostatni brąz zdobył wśród młodszych drużyn kata żeński team w składzie: Bestyńska, Kania, M. Kroczka.

Dla Szkoły ZOO, której wszyscy zawodnicy byli debiutantami startującymi tylko w kihonie PK, złote medale zdobyli: Wiktoria Piotrowska, Antoni Gruszczyński i Stefan Kaniecki. Srebrne padły łupem Kornelii Ciesielskiej i Antoniego Kausa, a brązowe – Agnieszki Grześkowiak i Agnieszki Zwiernik.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ