Poloniści mieli okazję do świętowania po zakończeniu meczu Poloniści mieli okazję do świętowania po zakończeniu meczu Polonia Środa - sekcja piłki ręcznej

Piłka ręczna: Zwyciężyli z Liderem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 22 lutego na parkiet hali sportowej przy ul. 20 Października wybiegli szczypiorniści średzkiej Polonii oraz swarzędzkiego Lidera.

Goście osłabieni brakiem swojego najlepszego zawodnika Bartosza Glinkowskiego nie zamierzali składać broni i od początkowych minut stawiali opór średzkim atakom. Pierwsza połowa meczu to akcje "bramka za bramkę". Formacje obronne obu zespołów nie spisywały się w tym fragmencie meczu zbyt dobrze i po 30 minutach gry na tablicy widniał dość wysoki wynik 15:14.

Druga odsłona to lepsza gra defensywna zespołu ze Środy, który w początkowych fragmentach drugiej połowy wypracował czterobramkową przewagę (19:15). Ambitni zawodnicy Lidera niedługo po tym odrobili trzy bramki i w 43 minucie przegrywali już tylko jednym trafieniem (21:20). Poukładana gra w ataku pozycyjnym i pomoc ze strony młodego bramkarza Jakuba Wietrzyńskiego pozwoliła Polonistom, na minutę przed końcem, prowadzić 30:24. Dwie ostatnie bramki meczu to trafienia gości, którzy ostatecznie przegrywają 30:26.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ