Lekkoatletyka: Marok i Rodziak ze złotymi medalami!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dwóch lekkoatletów Orkanu Środa zdobyło złote medale podczas Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce w Toruniu.

Wojciech Marok zwyciężył w pchnięciu kulą ze znakomitym rezultatem 19,40. To nowy rekord życiowy w hali. O klasie wyniku świadczy fakt, że jest to aktualnie trzeci wynik na świecie w tej kategorii wiekowej. Dodajmy, że dla Wojtka jest to pierwsze złoto w hali. Sezon halowy jest krótki, traktowany raczej jako sprawdzian formy przed najważniejszymi startami na otwartym stadionie. Tak też podchodzi do nich nasz zawodnik i zwykle porażki w halowych zawodach nie przeszkadzały w brylowaniu latem. Podobnie w tym roku, Wojtek podszedł do zawodów halowych z marszu, a zwycięstwo może oznaczać jeszcze lepszą formę za parę miesięcy.

Na najwyższym stopniu podium znalazł się też inny kulomiot, Damian Rodziak. Zwyciężył on wśród juniorów młodszych. Kulą o wadze 5 kg uzyskał 17,58 czyli niemal rekord życiowy (rekord życiowy Damiana to 17,59). Damian wykazał się większą odpornością od rywali. W pokonanym polu zostawił między innymi rywala z życiówką ponad osiemnaście metrów. Sukces Damiana jest tym większy, że to jego pierwszy medal z Mistrzostw Polski.

Dodajmy, że obaj zawodnicy są podopiecznymi trenera Andrzeja Kobierskiego (na powyższym zdjęciu z Wojciechem Marokiem).

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ