×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Lekkoatletyka: Sukcesy na otwarcie roku

Tradycyjnie już w Zespole Szkół Rolniczych odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w pchnięciu kulą i halowy miting. Nie zabrakło dobrych wyników zawodników Orkana.

Najlepszy wynik zawodów osiągnął Wojciech Marok. Uzyskany rezultat 18,10 m w pierwszym starcie sezonu wskazuje na chęć walki z światową czołówką. Dobrze zaprezentowali się też jego koledzy. Damian Rodziak w kategorii juniora młodszego osiągnął 16,62 m. Niespodziankę sprawił zwycięzca kategorii młodzików. Szymon Glinka (rocznik 2006) uzyskał 12,15 m.

Dobre zaprezentował się Jakub Wlazły w kategorii seniora (14,22 m) i Marcel Piszke w kategorii U-14 (10,03 m). Wszystkie te wyniki pozwoliły na zdobycie złotych medali. Krążki tego samego koloru dołożyły Julia Kosmecka w kategorii U-14 (8,60 m) i Paulina Galus w kategorii U-20 (10,25 m).

W pchnięciu kulą poza złotymi pojawiły się też inne medale. Srebrne krążki wywalczyli Karol Rodziak w kat. U-18 (11,61 m), Jolanta Ludwiczak w kat. U-18 (11,61 m), Szymon Glinka w kat. U-14 (8,28 m) i Zuzanna Filipiak w kat. U-14 (7,70 m). Brązowe medale wywalczyli najmłodsi zawodnicy Orkana: Martyna Matuszak (6,96 m) i Igor Drygas (6,57 m).

W halowym biegu na 60 m swój rekord życiowy wyrównała Sara Neumann (7,93 s). Niezłe wyniki osiągnęli też Marcin Senk (7,36 s) i junior młodszy Marcin Kaczor (7,50 s). Dobrze zaprezentował się też Bartosz Cieśla (7,71 s). Kolejny dobry występ zanotował Damian Rauhut. Zdecydowanie wygrał rywalizację w kategorii U-13 (8,02 s). Wśród dziewcząt  nieźle zaprezentowała się liczna grupa zawodniczek średzkiego klubu: Zuzanna Nowak (8,25 s), Zofia Szymkowiak (8,18 s), Weronika Kadłubowicz (8,37 s) i Agnieszka Pałuka (8,51 s).

W biegu na 500 m najlepiej wypadła Marta Wujek ( 1.33,29 s) i Jakub Przybylski (1.21,51 s). Z kolei w dal najlepiej skakali: Agnieszka Pałuka (4,53 m) i Aleksander Kowalewski (4,68 m). W  konkursie skoku wzwyż zdecydowanie zwyciężyła Roksana Poll skokiem na 165 cm.  O kolejne miejsca walczyły Zuzanna Kubiak i Zofia Łuczak z wieloboistką Weroniką Kadłubowicz.