Zapasy: Złoto na Mistrzostwach Polski

Średzka zapaśniczka po raz kolejny potwierdza swoją znakomitą dyspozycję. Tym razem nie miała sobie równych w Dzierżoniowie.

W dniach 15-17 listopada w odbyły się tam VIII Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach kobiet. W zawodach wystartowała zawodniczka ULKS Tęcza Środa - Michalina Ignaszak. Rywalizowała ona w kategorii wagowej do 54 kg. Na turniej przyjechało 188 zawodniczek z całej Polski.

W pierwszej walce Michalina spotkała się z zawodniczką z Bielawy i wypunktowała ją 10-0. W drugim starciu rywalizowała z zawodniczką z Stoczka Łukowskiego, którą też pokonała 10-0. Z kolei w trzeciej walce zawodniczka z Poznania stawiała opór, lecz Michalina położyła zawodniczkę na plecy przy prowadzeniu 10-4.

W czwartym półfinałowym starciu już nie było tak łatwo. Zawodniczka z Chełma uległa ostatecznie 6-5. W finale Michalina spotkała się z zawodniczką z Raciborza, która pokonała przez tusz przy stanie 10-0. Jednocześnie nie pozostawiła złudzeń, kto jest najlepszy w tej kategorii wiekowej.