×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Piłka nożna: Rozgromione przez Czarne

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 23 listopada piłkarki Polonii Środa rozegrały na własnym stadionie mecz w piątej rundzie Pucharu Polski. Przeciwnikiem była drużyna KKS Czarni Sosnowiec.

Rywal polonistów grał w najwyższej klasie rozgrywkowej, dlatego piłkarki musiały wspiąć się na prawdziwe wyżyny swoich umiejętności, by myśleć o nawiązaniu walki z rywalkami. Mimo ambitnych planów przez cały mecz przewagę posiadał zespół gości. Polonistki ograniczyły się jedynie do defensywy. Piłkarki chciały jednak wyprowadzać groźne kontry i szukać swoich szans w meczu. Ta sztuka udała się tylko raz za sprawą Agnieszki Szafran w drugiej połowie meczu.

Piłkarki z Sosnowca natomiast ośmiokrotnie znalazły drogę do średzkiej bramki i ten mecz był solidną dawką nauki na przyszłość. - Robiłyśmy co w naszej mocy by przeciwstawić się Czarnym, ale rywal był od nas mocniejszy w każdym aspekcie i zasłużenie wygrał ten mecz. My z pokorą przyjmujemy wynik 8:1 i dalej konsekwentnie będziemy próbowały wyciągać wnioski by na przyszłość nasza gra wyglądała dużo lepiej – czytamy na oficjalnej stronie Polonii Środa.

Dodajmy, że Czarni Sosnowiec to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w kobiecej piłce nożnej. Dwanaście razy sięgała po mistrzostwo Polski w sezonach: 1979/80, 1980/81, 1983/84, 1984/85, 1985/86, 1986/87, 1988/89, 1990/91, 1996/97, 1997/98, 1998/99, 1999/2000.

Polonia Środa zagrała w składzie: Mądra – Cicha, Nowak, Ładniak (Nowicka), Ratajczak (K) – Szafran, Hyża – Szukalska (Tomaszewska), Wojtecka Ciesiółka (Nogalska) – Mikołajczak (Nowakowska)

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.