Piłka ręczna: Wygrana w meczu na szczycie

W sobotę 16 listopada szczypiorniści Polonii Środa podejmowali we własnej hali SPR Włoszakowice.

Mecz między drugą a trzecią drużyną w tabeli zapowiadał spore emocje na parkiecie. Od pierwszych minut gospodarze dobrze się bronili. Gra od tyłu i wyprowadzone kontry pozwoliły wyjść na prowadzenie 5:2 w 10. minucie. Poloniści kontrolowali przebieg gry, aby w 25 minucie prowadzić już 16:7.

Bramkarz średzkiego zespołu Michał Kaszuba bardzo dobrze wywiązywał się ze swojej roli, nie raz „murując” bramkę gospodarzy. Wynik na tablicy po pierwszej połowie (18:10) mógł uśpić polonistów. I tak się stało. Druga połowa zaczęła się od bardzo dobrej gry przyjezdnych, którzy odrobili straty i w 38. minucie meczu „doszli” na trzy bramki (20:17). Gdy wydawało się, że mecz zacznie się od nowa średzianie zaczęli grać lepiej. Rzucili cztery bramki i wyszli na prowadzenie 24:17. Już do końca kontrolowali przebieg spotkania by zakończyć je 29:22. Trzeci mecz w sezonie kończy się trzecią wygraną polonistów.