Wydrukuj tę stronę

Kolarstwo: Medalowe zakończenie sezonu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od kwietnia zawodnicy MKS Środa rywalizowali w zawodach Polskiego Związku Kolarskiego.

Siedem miesięcy to ponad 28 wyścigów rangi ogólnopolskiej, eliminacji Ogólnokrajowego Pucharu Polski i szosowe Mistrzostwa Polski. W tym roku już zawodnicy zdobyli już medale Mistrzostw Polski, Finału Pucharu Polski i Mistrzostw Makroregionu.

Ostatnie wyścigi szosowego sezonu były udane dla kolarzy średzkiego MKS. Memoriał Kowalczyka w Zamościu zgromadził ponad 200 licencjonowanych kolarzy. Na dystansie 12 km ulicami miasta Kinga Tyszkiewicz wywalczyła drugą lokatę, a Estera Pieczonka była ósma. Wśród juniorów Max Mendeleew-Pilecki na dystansie 27 km zajął piąte miejsce.

Drugiego dnia zawodnicy rywalizowali w memoriale Pozdik. Na dystansie 20 km ze startu wspólnego w solowej ucieczce zwyciężyła Kinga, a Estera znów wywalczyła ósmą lokatę. Juniorzy ścigali się na dystansie 81 km i Max wywalczył drugi stopień podium.

Teraz na średzkich kolarzy czeka sezon przełajowy, wyścigi międzynarodowe i Mistrzostwa Polski.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.