×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Węcławiakowie z trofeami ze Szczecina Węcławiakowie z trofeami ze Szczecina Mikasa Środa

Karate: Złoty weekend dla Węcławiaków

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niesamowity weekend mają za sobą zawodniczki średzkiej Mikasy – siostry Węcławiak. Startowały w dwóch imprezach rangi ogólnopolskiej, zdobywając sporo medali, z których większość miała kolor złota.

Najpierw w sobotę siostry wystartowały w Szczecinie w Pucharze Polski Karate UWK, gdzie zajęły całe podium w konkurencji kata kobudo open, stając na nim według starszeństwa: złoto dla Darii, srebro dla Nicole, a brąz dla Vanessy. Następnie ich drogi na matach na chwilę się „rozeszły”, bowiem każda stanęła w szranki w swojej kategorii wiekowej kata indywidualnego i… wszystkie trzy zwyciężyły zdobywając złote medale: Daria wśród seniorek, Nicole wśród kadetek, a Vanessa wśród mini kadetek. W tej sytuacji ich tata Dariusz Węcławiak zdobywając w kata weteranów „tylko” srebrny medal jakby zaniżył średnią klubową i rodzinną… Jeszcze jedno złoto zdobyły wspólnie trzy siostry z Mikasy – w kata drużynowym dziewcząt open. Projekt wspólnego startu w kata drużynowym po raz pierwszy podjęty rok temu, teraz zaczął wchodzić w fazę systematycznej pracy treningowej. Jak pokazał start w Szczecinie – z niezłym skutkiem.

Potwierdzeniem tego był kolejny sukces tej drużyny następnego dnia, kiedy to w Toruniu rozegrano XV Mistrzostwa Polski Karate Fudokan. Niedzielne zmagania w grodzie Kopernika Węcławiakówny rozpoczęły właśnie od startu w kata drużynowym open, gdzie pokonały wszystkie drużyny zarówno męskie, jak i żeńskie. Następnie wszystkie trzy wystartowały w kata kobudo kobiet open i wszystkie trzy znalazły się na podium – Daria zdobywając mistrzostwo, a młodsze siostry – brązowe medale. Po zmaganiach z kijem „bo” przyszedł czas na kata indywidualne. Najpierw Vanessa wystartowała w kategorii młodziczek w towarzyszącym mistrzostwom Turnieju Toruńskiego Smoka zdobywając oczywiście złoto. Po niej do mistrzowskich zmagań juniorek młodszych stanęła Nicole, broniąca tego tytułu zdobytego przed rokiem na mistrzostwach w Złotowie. Stanęła pewnie – tytuł mistrzyni został obroniony! Daria, która przed rokiem zdobyła wicemistrzostwo wśród seniorek, teraz postanowiła się zrewanżować i powalczyć o pełne zwycięstwo. Udało jej się to – wygrała ze wszystkimi rywalkami (w tym z mistrzynią sprzed roku) i zdobyła tytuł mistrzyni Polski w kata indywidualnym seniorek!

Dwa turniejowe dni dały siostrom dwa tryumfy drużynowe oraz dwanaście medali indywidualnych, w tym osiem złotych! Takich wyników jak w Szczecinie i Toruniu krótka historia Mikasy jeszcze nie odnotowała!

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.