Wydrukuj tę stronę

Karate: Bardzo dobrze na Lidze

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do bardzo udanych może zaliczyć Mikasa drugi tej jesieni, rozegrany w niedzielę w Kostrzynie, turniej Otwartej Wielkopolskiej Ligi Karate. Wśród 18 startujących ekip średzianie byli drudzy zarówno w klasyfikacji punktowej, jak i medalowej.

Na tak dobry wynik złożyły się medale zdobyte przez aż jedenaścioro spośród startujących czternaściorga podopiecznych Dariusza i Darii Węcławiaków oraz Macieja Sowy. Dwa złote medale (w kata PK i kihonie PK) zdobył jak zawsze niezawodny Konstanty Wartecki. Po jednym złotym medalu dołożyli: Martyna Hamrol (kumite), Mikołaj Szternel (kihon PK) oraz Wojciech Kaczor (kata). Szóste złoto dla Mikasy wywalczyła młodsza drużyna kata w składzie: Jędrzej Sowa, Patryk Zimowski i Wojciech Kaczor.

Srebrne medale zdobyli w swoich konkurencjach kata trzej średzianie: Konstanty Wartecki, Mateusz Kaczor i Zbyszko Sowa. Brązowymi medalistami indywidualnie zostali Jędrzej Sowa (dwukrotnie – w kata i kumite), jego starszy brat Zbyszko Sowa (kumite), siostry Nicole i Vanessa Węcławiakówny (obie w kata) oraz Jakub Koprowski (w kihon PK). Ostatni brąz dla Środy padł łupem starszej z naszych drużyn kata występującej w składzie: Vanessa Węcławiak, Martyna Hamrol i Zbyszko Sowa. Bardzo niewiele zabrakło aby występ w kata uwieńczyły brązowymi medalami: Klara Bestyńska i Michalina Kania, a w kihonie PK – Maciej Kubiak.

Trud sędziowania wzięli na siebie desygnowani przez średzki klub sędziowie: Daria i Nicole Węcławiak i Leszek Wierzbicki.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.