Wydrukuj tę stronę

Piłka nożna: Remis w deszczowym pojedynku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnim w tym roku meczu ligowym na własnym stadionie piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku zespół KP Starogard Gdański.

Przez pierwszy kwadrans gry to Polonia miała przewagę na boisku i atakowała bramkę rywala. Uderzenia Jakuba Wilka z dystansu i jego dośrodkowania nie trafiały jednak do celu. Po tym okresie do głosu zaczęli dochodzić rywale, ale bez zarzutu spisywała się średzka obrona. W 35. minucie w z pozoru nie groźnej sytuacji po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową w średzkim polu karnym strącił Filip Sosnowski. Ta wpadła obok zaskoczonego Przemysława Frąckowiaka. Polonia musiała odrabiać straty. Do końca pierwszej połowy to się jednak nie udało i na przerwę oba zespoły schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu rywali.

Po zmianie stron Polonia szybko doprowadziła do wyrównania. Jakub Wilk dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Piotra Skrobosińskiego, a ten głową piłkę skierował do bramki. Od tego momentu Polonia jeszcze mocniej zaatakowała i próbowała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jednak w kolejnych minutach poloniści nie potrafili wykorzystać sytuacji które sobie stworzyli i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.