W pierwszym eliminacyjnym turnieju juniorzy odnieśli dwa zwycięstwa i jeden remis. W pierwszym eliminacyjnym turnieju juniorzy odnieśli dwa zwycięstwa i jeden remis. www.mkssroda.pl

Udana inauguracja juniorów

Juniorzy młodsi MKS-u, którzy w sobotę w ramach eliminacji do Halowych Mistrzostw Polski podjęli w hali Gimnazjum nr 1 trzech rywali, okazali się dla nich zupełnie niegościnni. Po pierwszym z czterech turniejów eliminacyjnych są liderem swojej grupy.

W pierwszym eliminacyjnym starciu MKS podjął przed własną publicznością Start 1954 Gniezno. Rywalizacja była wyrównana, przed przerwą obie ekipy zaliczyły po jednym trafieniu, identycznie było po przerwie. Mecz zakończył się wynikiem 2:2 i podziałem punktów. Później średzianie odnosili tylko zwycięstwa. W spotkaniu z Wartą Poznań w pierwszej połowie wypracowali dwubramkową przewagę. I choć po zmianie stron „Zieloni” próbowali odrobić stratę, to ostatecznie nasz zespół utrzymał prowadzenie i wygrał 3:2. W ostatnim sobotnim meczu MKS uporał się również z inną ekipą ze stolicy Wielkopolski – Politechniką Poznańską. Do przerwy było 2:1, a w drugiej połowie obyło się bez bramek.

Średzianie byli najlepszą ekipą pierwszego z czterech turniejów eliminacyjnych. Po sobotnich starciach juniorzy młodsi z MKS-u mają na koncie 7 punktów i są jedynym niepokonanym zespołem w grupie A. O jedno „oczko” mniej ma Politechnika Poznańska, która – oprócz porażki z naszą ekipą – odniosła zwycięstwa w pojedynkach z Wartą Poznań i Startem 1954 Gniezno. Zespoły te podczas „średzkiej” rywalizacji uzbierały odpowiednio 3 i 1 punkt. Przed kolejnym eliminacyjnym turniejem MKS znajduje się więc w komfortowej sytuacji.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl