Zapasy: Trzecie miejsce w Plewiskach

W sobotę 19 października odbyły się zawody w Plewiskach. Średzki klub ULKS Tęcza reprezentowało 25 zawodników. Na zawodach byli też trenerzy Krzysztof Kaźmierowski i Sandra Bartkowiak oraz sędziowie Krzysztof Krotofil i Szymon Gołębiewski.

W zawodach brało udział 150 uczestników walczących w trzech kategoriach wiekowych: kadet, młodzik i dziecko. W kategorii wiekowej kadet w zapasach kobiet drugie miejsce zajęła Michalina Ignaszak (kat. do 58 kg), a trzecia była Aleksandra Kowalska (kat. do 58 kg).

W kategorii wiekowej kadet w zapasach w stylu wolnym, Marcin Spalik zajął drugie miejsce (kat. do 112 kg), a Adam Krotofil uzyskał trzecią lokatę (kat. do 67 kg). W kategorii wiekowej młodzik w zapasach kobiet trzecia miejsca zajmowali: Jasmine Zengal (kat. do 41 kg) i Maja Piasecka (kat. do 50 kg). W kategorii wiekowej młodzik w zapasach w stylu wolnym pierwsze miejsce zajął Jan Małecki (kat. do 55 kg). Drugie lokaty uzyskali: Wiktor Dziliński (kat. do 43 kg), Maksymilian Bukowski (kat. do 54 kg) i Piotr Zaworski (kat. do 90 kg). Z kolei trzecie miejsca zdobywali Stanisław Cukrowski (kat. do 52 kg) i Mateusz Kaźmierczak (kat. do 90 kg).

W mini zapasach dzieci kobiet drugie miejsce uzyskała Alicja Jurga (kat. do 35 kg), a trzecie miejsce zdobyła Gabriela Szafraniak (kat. do 35 kg). Z kolei w mini zapasach dzieci w stylu wolnym zapaśnicy ULKS Tęcza Środa osiągnęli wiele czołowych lokat. Pierwsze miejsca zdobywali: Tymoteusz Cukrowski (kat. do 29 kg), Antoni Kopczyński (kat. do 30 kg) i Marcin Mikołajczak (kat. do 31 kg). Drugie miejsca osiągali: Jakub Markiewicz (kat. do 25 kg), Kamil Jurga (kat. do 35 kg) i Maksymilian Głowacki (kat. do 45 kg). Z kolei na trzecich miejscach podium stawali: Antoni Stratyński (kat. do 35 kg), Aleksander Olesiński (kat. do 35 kg), Jakub Kucharski (kat. do 37 kg), Jakub Smolarz (kat. do 40 kg) i Marcel Dobroś (kat. do 40 kg).

Powyższe wyniki pozwoliły zapaśnikom ze Środy na uzyskanie trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej zawodów.