Zapasy: Wystartowały w Pucharze Polski

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 18-20 października dwie zapaśniczki Tęczy, Zofia Polowczyk i Oliwia Paczkowska, brały udział w Pucharze Polski juniorek w Siedlcach.

- Dziewczyny są jeszcze kadetkami w młodszej grupie wiekowej 15-17 lat, dlatego chodziło o to, aby w tym turnieju przede wszystkim powalczyły, podejrzały jak i jakimi chwytami walczą rywalki - komentuje trener Krzysztof Polowczyk.

Zofia wystartowała w kategorii 62 kg. W pierwszej walce przyszło jej rywalizować z aktualną brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorek. W początkowej fazie pierwszej rundy po swoich akcjach traciła punkty. Przy stanie 6-0 dla rywalki wykonała technikę ocenioną na cztery punkty i skończyła walkę kładąc swoją rywalkę na plecy. W kolejnym pojedynku trafiła na aktualną Mistrzynię Polski Juniorek. Średzka zapaśniczka wypunktowała swoją rywalkę na koniec drugiej rundy 6-1. - Podszedł do mnie trener Kadry Polski Juniorek i wręczył powołanie Zosi na zgrupowanie Kadry Polski Juniorek w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wiśle. Jestem przekonany, że w starszej grupie juniorek od 2020 roku będziemy cieszyli się z jej występów – dodaje Krzysztof Polowczyk.

W finałowym pojedynku po decyzjach sędziów Zofia musiała uznać wyższość rywalki z Siedlec, 19-letniej zapaśniczki, przy końcowym wyniku pojedynku 7-4. Walki na dystansie po trzy minuty w każdej rundzie są wyczerpujące. Tym bardziej, że zapaśniczki walczą teraz na krótszym dystansie, czyli po dwie minuty. W ostatniej walce było widać, że ten dystans wymaga jeszcze dopracowania przez średzką zapaśniczkę.

Dla Oliwii Paczkowskiej start w zawodach w Siedlcach był kolejną lekcją zapaśniczego rzemiosła. - Nasza zapaśniczka dzielnie realizuje założenia treningowe i z walki na walkę coraz lepiej jej to wychodzi. Oliwia jest bardzo ambitna, dojeżdża z Plewisk praktycznie cztery razy w tygodniu. Ma wsparcie w rodzicach i myślę, że w jej przypadku to tylko kwestia czasu i odpali – dodaje Krzysztof Polowczyk.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ