Karate: Z Japończykami w Poznaniu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak co roku jesienią instruktorzy i zawodnicy Mikasy wzięli udział w organizowanym przez Poznańskie Stowarzyszenie Karate Shotokan stażu z japońskimi mistrzami karate Nobuaki Kanazawą (7dan) i Rikutą Kogą (8dan).

W trwających od piątku do niedzieli zajęciach w Poznaniu wzięli udział: Karolina Dziadura, Monika i Jacek Jezierscy oraz Daria, Nicole, Vanessa i Dariusz Węcławiakowie. Treningi dla niższych stopni koncentrowały się na kihon kumite oraz interpretacjach podstawowych kata z grupy heian, a dla wyższych - na kombinacjach kumite potrzebnych do egzaminów na stopnie mistrzowskie według wymagań Shotokan Karate Do International Federation – ogólnoświatowej organizacji shotokanu z siedzibą w Japonii, której prezesem jest kancho Nobuaki Kanazawa. Oprócz poznańskich i średzkich karateków na stażu ćwiczyły też zaproszone przez senseia Piotra Kowalskiego (głównego instruktora PSKS) osoby z: Warszawy, Trójmiasta, Ostrowa, a także ze Szwajcarii i Włoch.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA