Lekkoatletyka: Siedem medali w Szczecinie

Dwa złote, jeden srebrny i cztery brązowe medale zdobyli lekkoatleci Orkana Środa podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Szczecinie.

Jako pierwsza wystartowała Julia Biesz. Przez cały dystans spokojnie kontrolowała przebieg walki i na 600 metrów przed metą narzuciła rywalkom swoje tempo. Tego tempa nie wytrzymała już żadna rywalka, chociaż była wśród nich reprezentantka gospodarzy, ubiegłoroczna mistrzyni Polski: Julia Wiczkowska. Na mecie była pięć sekund za zawodniczką ze Środy.

Drugi złoty medal zdobyła Martyna Dubert. Martyna była liderką list startowych na 200 m przez płotki. Już od pierwszego płotka objęła prowadzenie. Idealnie pokonując kolejne płotki utrzymała rytm do końca i na mecie zameldowała się pierwsza. Uzyskała również doskonały wynik – 30,88 m, który jest jej nowym rekordem życiowym.

Złota nie zdobył Marcin Kaczor, ale za to dwukrotnie wstępował na podium zwycięzców. Na pewno ucieszyło go srebro w skoku w dal, na które nikt nie liczył, jednak brązowy medal w biegu na 300 m okraszony rekordem życiowym ma większą wartość. Wynik 36,85 to ścisła czołówka krajowa. Brązowy medal w pchnięciu kulą, też poparty życiówką zdobył Karol Rodziak.

W biegu na 80 ppł doskonale zaprezentowała się Agata Wojciechowska. Uzyskała najlepszy wynik eliminacji: 12,84, co jest jej nowym rekordem życiowym. Miała szansę na zwycięstwo w finale. Drobny błąd w blokach startowych kosztował ułamki sekund i na nic się zdała pogoń za rywalkami. Ostatecznie rywalizację ukończyła na trzecim miejscu z brązowym krążkiem. Konkurencja 110 metrów przez płotki, w której startował z dużymi szansami Patryk Manicki przebiegała w niecodzienny sposób. Z powodu awarii aparatury unieważniono biegi eliminacyjne, a w miejsce finałów odbyły się te biegi po raz drugi, ale jako serie na czas. W korespondencyjnym pojedynku trzecie miejsce zajął Patryk Manicki. On także pobił życiówkę. Uzyskał 17,05.

Kolejne wysokie miejsca zajęła Agata Wojciechowska, Marta Wujek i Weronika Kadłubowicz. Agata była blisko swojego drugiego medalu na tej imprezie. W skoku wzwyż zaliczyła wysokość 150 cm i zajęła czwarte miejsce. Wynikiem tym wyrównała także życiówkę. Marta w biegu na 600 m była piąta z wynikiem 1.43,97. Weronika wystąpiła w nietypowej dla siebie konkurencji – w pchnięciu kulą. Z racji kontuzji nie mogła wystąpić w swoich najmocniejszych konkurencjach. Uzyskała wynik 9.44 i zajęła szóste miejsce.

Wysokie lokaty zajęli także w swoich drugich konkurencjach Damian Rodziak i Patryk Manicki. Damian punktował z nową życiówką w dysku, a Patryk był siódmy, też z nową życiówką na 200 ppł. Punktowane miejsca zdobyli także kolejni średzcy zawodnicy: Gabriela Jankowiak i Jakub Fibner. Kuba był ósmy w skoku wzwyż i dwunasty w biegu na 200 ppł. Gabriela była dziewiąta w na dystansie 2000 m. Z nową życiówką ze Szczecina wróciła także Amelia Słupska. W biegu na 300m uzyskała 48,85 s. Ponadto sztafeta dziewcząt 4 x 100 m w składzie: Paulina Hamrol, Marta Wujek, Oliwia Nowak, Marta Dubert zajęła z czasem 55,57 siódme miejsce