Kolarstwo: Dwa srebra na mistrzostwach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dwa dni najlepsi zawodnicy z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego rywalizowali w Mistrzostwach Makroregionu w kolarstwie szosowym.

O pierwszy komplet medali rywalizacja toczyła się na dystansie 5 km jazdy indywidualnej na czas. Srebrny medal na tym dystansie wywalczyła zawodniczka MKS Środa, Kinga Tyszkiewicz, która przegrała tylko o trzy sekundy z pierwszą zawodniczką. Druga zawodniczka ze Środy, Estera Pieczonka wywalczyła 28. miejsce.

W drugim dniu zawodów na zawodniczki czekał dystans 31 km ze startu wspólnego. Na 25 kilometrze Kinga Tyszkiewicz oderwała się od peletonu na 300 metrów, jednak 2 kilometry przed metą peleton zlikwidował atak średzkiej zawodniczki. Na metę peleton przyjechał całą grupą. Zawodniczka średzkiego MKS nie poddała się po nieudanej ucieczce i ponownie wywalczyła srebrny medal. Estera Pieczonka zajęła tym razem 32. miejsce.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.