Triathlon: Średzianin w Lake Placid

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W niedzielę 8 września w dalekim Lake Placid w Stanach Zjednoczonych odbyły się zawody triathlonowe z serii Ironman 70.3.

W wydarzeniu uczestniczył także średzianin. Jarosław Wiatr to średzianin z urodzenia, zawodnik Polonii od lat mieszkający w Kanadzie, o którym już kilka razy pisaliśmy. Tym razem wybrał się z przyjaciółmi do Lake Placid w stanie Nowy Jork. Właśnie tam wraz ze swoją drużyną rywalizował na dystansie 1/2 Ironman w kategorii sztafet. Specjalnie dla Głosu Powiatu Średzkiego obszernie zrelacjonował swój start.

– Gdy dotarliśmy na miejsce, było bardzo zimno, padał deszcz i mocno wiało. Nie bez powodu w 1980 roku odbyły się tutaj zimowe igrzyska olimpijskie, oraz mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, saneczkarstwie i bobslejach. Zawody Ironman 70.3 odbyły się w międzynarodowej obsadzie. Byli zawodnicy z Kanady, Australii, Europy oraz Ameryki Południowej. Do mety dotarło 4659 osób w tym 90 sztafet. Nasza ekipa zajęła 11 miejsce w kategorii wiekowej +51 lat. Pływak ukończył swój etap w czasie 40:15 (1,9 km), ja przejechałem na rowerze 90 km w czasie 3:03:29, a biegacz pokonał półmaraton w 1:36:46. Dodam, że trasa rowerowa była bardzo wymagająca, bo wiodła po górzystym terenie pasma Adirondac, to góry sąsiadujące z Appalachami. Mimo trudności i nieciekawej aury jestem bardzo zadowolony, a wspomnienia i satysfakcja z Lake Placid zostaną na długo – powiedział nam Jarosław Wiatr.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.