Adrian Szynka zdobył dla Polonii dwie bramki. Nie dały one jednak zwycięstwa Adrian Szynka zdobył dla Polonii dwie bramki. Nie dały one jednak zwycięstwa Czesław Kościelski

Piłka nożna: Punkt stracony w końcówce [wideo]

W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Sokoła Kleczew. Zespół ze Środy przystąpił do meczu osłabiony brakiem Jędrzeja Kujawy i Luisa Henriqueza, jednak mimo to poloniści deklarowali walkę o pełną pulę.

Od samego początku meczu średzki zespól posiadał znaczącą przewagę na boisku. Już w piątej minucie Adrian Szynka wyprowadził Polonię na prowadzenie. Wykorzystał idealne podanie od Łukasza Żeglenia. Ten sam zawodnik podwyższył wynik w 29. minucie po rzucie karnym. Został on podyktowany za faul na Damianie Słabikowskim, który odważnie wpadł z piłką w pole karne i został sfaulowany przez jednego z zawodników Sokoła. Polonia w pierwszej części gry miała jeszcze kilka okazji, jednak zabrakło skuteczności.

Po zmianie stron kibice zobaczyli zupełnie odmienione zespoły. Poloniści zostali zepchnięci do defensywy i nie potrafili się przeciwstawić atakom rywali. Goście zdobyli kontaktową bramkę w 62. minucie. Po dośrodkowaniu Tomasza Koziorowskiego najwyżej do piłki w polu karnym wyskoczył Sebastian Śmiałek i trafił do siatki. Krótko po wznowieniu kolejna akcja Sokoła skończyła się faulem Adama Boruckiego w polu karnym Polonii. Sędzia podyktował jedenastkę dla rywali, a do piłki podszedł Tomasz Kowalczuk. Jego intencje wyczuł Przemysław Frąckowiak, jednak piłka zatrzepotała w średzkiej bramce. Gdy się wydawało, że mecz zakończy się podziałem punktów, wtedy błysnął doświadczony Paweł Piceluk. Snajper Sokoła już w doliczonym czasie gry po indywidualnej akcji wzdłuż linii bramkowej zdobył gola po trafieniu z ostrego kąta. Chwilę po tej bramce sędzia zakończył spotkanie. Sokół Kleczew wygrał ten mecz 3-2.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Borucki, Skrobosiński, Wujec, Kozłowski, Słabikowski, Nowak, Szynka, Żegleń, Wilk, Zgarda

Sokół Kleczew wystąpił w składzie: Świtalski – Patrzykąt (16’ Śmiałek), Banach, Widelski, Wolinowski (59’ Groszkowski), Drzewiecki (85’ Dębowski), Kowalczuk, Grzelak, Koziorowski (86’ Brzostowski), Poręba, Piceluk