Zanim w marcu średzianie wznowią rozgrywki ligowe, rozegrają 8 spotkań towarzyskich Zanim w marcu średzianie wznowią rozgrywki ligowe, rozegrają 8 spotkań towarzyskich Czesław Kościelski

Z ŁKS Łódź, Polonią Warszawa i innymi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Poznaliśmy wstępny plan spotkań towarzyskich, jakie w przerwie zimowej rozegrają zawodnicy Polonii. Przed wznowieniem rozgrywek ligowych zagrają osiem sparingów, m.in. z ŁKS Łódź i Polonią Warszawa.

Ostatnią w tym roku jednostkę treningową Poloniści odbyli w poniedziałek. Po zaplanowanej na najbliższy czwartek wigilii klubowej, której poświęcamy osobny artykuł, zawodnicy i sztab szkoleniowy ponownie spotkają się 8 stycznia. Wówczas rozpoczną okres przygotowawczy do rundy wiosennej piłkarskiego sezonu. Pierwszy sparing rozegrają 12 dni później. Ich rywalem będzie utytułowany ŁKS Łódź – dwukrotny mistrz Polski, który po ogłoszeniu przed kilkoma laty bankructwa dziś odbudowuje się i jest na dobrej drodze, by po bieżącym sezonie awansować na zaplecze Ekstraklasy. Jeszcze w styczniu średzianie zmierzą się z Pelikanem Łowicz, a na początku lutego ze swoim etatowym sparingpartnerem, Wartą Poznań.

W dniach 10-18 marca zespół dowodzony przez Tomasza Dłużyka przebywać będzie na obozie zimowym w Wałbrzychu. W jego trakcie rozegra 3 kolejne sparingi: ze Ślęzą Wrocław, Lechią Dzierżoniów oraz rezerwami ekstraklasowego Zagłębia Lubin. Po powrocie do Wielkopolski Polonia zagra z Mieszkiem Gniezno, a okres przygotowawczy do rundy wiosennej zwieńczy spotkaniem kontrolnym z kolejnym atrakcyjnym rywalem, który – podobnie jak ŁKS – dwukrotnie sięgał w kraju po mistrzowski tytuł, a obecnie odbudowuje się w niższych ligach, tj. Polonią Warszawa. Tym samym w trakcie zimowej przerwy w rozgrywkach ligowych zespół z ul. Sportowej zmierzy się z dwoma zespołami z czuba tabeli II ligi, pięcioma trzecioligowcami oraz jednym czwartoligowcem.

Rundę wiosenną piłkarze Polonii zainaugurują w połowie marca wyjazdowym spotkaniem z Jarotą Jarocin. Po raz pierwszy o stawkę w 2018 roku przyjdzie im jednak zagrać kilka dni wcześniej: 10 marca w Pobiedziskach w ramach ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski (czyli trofeum, po które sięgali w trzech ostatnich edycjach) zmierzą się z tamtejszym Huraganem. 

 

 

Wstępny terminarz zimowych sparingów Polonii:

20.01.2018: ŁKS Łódź – Polonia

27.01.2018: Pelikan Łowicz – Polonia (Łowicz)

03.02.2018: Warta Poznań – Polonia (Poznań)

11.02.2018: Ślęza Wrocław – Polonia (Wałbrzych)

14.02.2018: Lechia Dzierżoniów – Polonia (Wałbrzych)

17.02.2018: Zagłębie II Lubin – Polonia (Wałbrzych)

24.02.2018: Mieszko Gniezno – Polonia (Gniezno)

03.03.2018: Polonia Warszawa – Polonia (Uniejów)

 

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.