Adam Borucki strzelił czwartą bramkę dla Polonii. Adam Borucki strzelił czwartą bramkę dla Polonii. Czesław Kościelski

Piłka nożna: Zdemolowany rywal Polonii [wideo]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 24 sierpnia piłkarze Polonii Środa rozegrali mecz w ramach piątej kolejki rozgrywek trzecioligowych. Rywalem była Unia Janikowo.

Poloniści odważnie rozpoczęli ten mecz i już w czwartej minucie powinni prowadzić. Kacper Nowak zagrał piłkę na 11 metr do nieobstawionego Szymona Zgardy, ale uderzenie średzkiego pomocnika intuicyjnie nogami obronił bramkarz Unii. Trzy minuty później Polonia dopięła swego. Jakub Wilk zagrał piłkę do Adriana Szynki. Ten uczył z narożnika pola karnego. Piłka odbiła się od poprzeczki, ale czujnie w polu karnym zachował się Łukasz Żegleń. Napastnik Polonii głową skierował ją do bramki. W 22. minucie Polonia podwyższyła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jakuba Wilka najwyżej w polu karnym rywali wyskoczył Szymon Zgarda i głową skierował piłkę do bramki rywali. Mimo dwubramkowego prowadzenia poloniści nadal dążyli do strzelenia kolejnych bramek rywalowi. W 39. minucie groźnie strzelali Jakub Wilk i Łukasz Żegleń, ale za każdym razem górą był bramkarz rywali. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie Polonia po czterdziestu pięciu minutach prowadziła z Unią 2:0.

Po zmianie stron zawodnicy Unii szybko chcieli odrobić straty i zepchnęli średzki zespół do defensywy. Polonia przeczekała ten okres i w 56. minucie strzeliła trzecią bramkę. Jakub Wilk zagrał w pole karne. Tam piłkę głową strącił Jędrzej Kujawa. Ta dociera do Adriana Szynki, który głową pakuje ją do bramki. W 65 minucie na 4:0 podwyższył Adam Borucki, który wykorzystał zamieszanie pod bramką rywali i z bliska skierował piłkę do bramki. W 73. minucie Polonia zadała kolejny cios. Sprytnie rozegrany rzut rożny zakończył się uderzeniem Piotra Skrobosińskiego z około 20 metrów i wylądował tuż pod porzeczką bramki rywali. Mimo tak wysokiego prowadzenia, średzki zespół napędzał kolejne akcje. Cztery minuty później Michał Górzyński zagrał wzdłuż linii końcowej, a całą akcję zamknął na wślizgu Damian Słabikowski i wepchnął piłkę ją do bramki rywali. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie Polonia wygrała z Unią 6:0.


Polonia Środa wystąpiła w składzie: 1. Frąckowiak – 23. Kozłowski, 2. Borucki, 22. Skrobosiński, 5. Wujec, 7. Wilk (75` 24. Janoś), 8. Zgarda, 10. Kujawa (65` 6. Ceglewski), 11. Nowak (60` 13. Górzyński), 9. Żegleń (73` 17. Słabikowski), 66. Szynka

Unia Janikowo wystąpiła w składzie: 12. Brudnicki – 4. Zatorski, 7. Kędziora (65` 19. Babiarz), 8. Ławniczak, 9. Konieczny, 11. Poczwardowski (46` 22. Kuropatwiński), 14. Mysiak, 15. Radomski, 20. Goździk, 24. Mądrzejewski (62` 17. Jagielski), 30. Rumiński (46` 6. Hartwich)

Media

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA