Triathlon: Mistrzostwo dla Jacka Hańczyka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W niedzielę w Białymstoku w ramach Elemental Tri Series zostały rozegrane Mistrzostwa Polski age grouperów na dystansie olimpijskim w triathlonie. Nasze miasto jako jedyny reprezentował nestor triathlonu Jacek Hańczyk z Polonii Środa.

Pogoda sprzyjała zawodnikom, świeciło słońce i wiał lekki wiatr. Ze względu na temperaturę wody, która wynosiła 22 stopnie zawodnicy nie mogli płynąć w piankach. Jackowi to nie przeszkadzało i dystans 1,5 km pokonał w 26 i pół minuty. Trasa rowerowa liczyła 4 pętle, była pagórkowata i bardzo kręta. Średnia, jaką Jacek uzyskał na rowerze (dystans 40 km), to 36km/h. Na sam koniec zawodnicy mieli do pokonania 10 km biegu. Ostateczny wynik to 2 h 21 min. 28 sek.

Jacek Hańczyk wywalczył tytuł Mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej oraz wysokie 38. miejsce OPEN na 178 zawodników. Dla triathlonisty to jeszcze nie koniec sezonu.1 września startuje na dystansie 1/4 w Kaliszu, a tydzień później w sztafecie triathlonowej na dystansie 1/2 Ironman w Malborku.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA