Kolarstwo: Na drugim miejscu w Wieluniu

W ramach współzawodnictwa sportowego Polskiego Związku Kolarskiego zawodnicy MKS Środa wystartowali w 49. Ogólnopolskim Kryterium Kolarskim w Wieluniu. Zawody stanowiły jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Polski.

W zawodach wystartowało ponad 200 licencjonowanych zawodników z najlepszych polskich klubów oraz zawodnicy z Czech. Setki mieszkańców miasta przez pięć godzin oglądało rywalizację kolarzy. Średzcy zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Na dystansie 7 km w punktowanym wyścigu bardzo dobrze zaprezentowała się Kinga Tyszkiewicz, które ostatecznie osiągnęła drugi czas. W kategorii junior Krzysztof Nakonieczny został sklasyfikowany na 32 pozycji, a Max Mendeleew-Pilecki o jedną lokatę niżej.