Żeglarstwo: Sukcesy w pilskich regatach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego Środa wraz z komandorem Pawłem Woźnym w sobotę 17 sierpnia udali się na regaty do UKŻ Wodniak Piła.

W jubileuszowych XX Regatach o Puchar Grodu Staszica rywalizowało sześciu żeglarzy z klubu UKŻ Środa. Dla młodego Stasia były to trzecie regaty w klasie Optymist, ale pierwsze zakończone sukcesem. Staś zajął ósme miejsce na 18 zawodników w kategorii do lat 11.

Rewelacyjnie spisali się też średzcy zawodnicy w klasie Cadet. W pierwszych regatach w takiej konfiguracji załóg, między sobą rozstrzygali pozycje pierwszą i drugą podczas każdego biegu. Ostatecznie pierwsze miejsce w klasie Cadet wywalczyli Jakub Walczak i Anika Duda, natomiast druga z załóg w składzie Wiktor Grajek i Agata Kowalczak zajęła drugie miejsce. Jacek Woźny w klasie Europa mimo przeciwności technicznych w pierwszym wyścigu, w swojej klasie nie miał sobie równych i zdecydowanie zajął pierwsze miejsce.

Podczas jubileuszowych regat ostatni wyścig odbywał się w ramach festiwalu żagli ISSA. Średzkie załogi w klasie Cadet również wywalczyły dwa pierwsze miejsca.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA