Piłka nożna: Bałtyk przyjedzie do Środy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W środę 14 sierpnia kibice Polonii Środa po raz drugi w tym sezonie będą mogli na swoim boisku obejrzeć zmagania swoich ulubieńców. Tym razem przyjedzie Bałtyk Koszalin. Po pokonaniu Górnika Konin poloniści na pewno mają apetyt aby po raz drugi w tym sezonie zainkasować komplet punktów.

Polonia Środa w ostatniej kolejce pokonała na wyjeździe Górnika Konin 2:0 i zainkasowała pierwszy komplet punktów w tym sezonie. Dla polonistów to zwycięstwo było także ważne z tego względu że udało się przełamać złą passę jaka towarzyszyła naszym meczom ligowym w Koninie. Dodatkowo zespół Krzysztofa Kapuścińskiego po raz kolejny pokazał że mimo ubytków kadrowych jakie miały miejsce przed sezonem będzie w każdym spotkaniu dawał z siebie sto procent i walczył o każdy ligowy punkt do samego końca.

W zespole Polonii Środa żaden z zawodników nie musi pauzować za kartki. Nikt, poza Kacprem Robaczyńskim, też nie narzeka na żaden poważniejszy uraz. Wszyscy zawodnicy będą zatem do dyspozycji naszego szkoleniowego a ich obecność w meczowej osiemnastce będzie efektem ciężkiej pracy na treningach.

Bałtyk Koszalin po dwóch kolejkach obecnego sezonu ma na swoim koncie jeden punkt. Na inaugurację zespół z Koszalina przegrał w Kleczewie z Sokołem 2:1. Ale w drugim meczu Bałtyk po bardzo dobrym spotkaniu zremisował na własnych obiektach z kandydatem do awansu – Radunią Stężyca 1:1 zdaniem wielu obserwatorów będąc zespołem lepszym od naszpikowanej gwiazdami Raduni.

Oba zespoły do tej pory spotkały się ze sobą dwa razy w rozgrywkach ligowych. Oba spotkania zakończyły się wygraną średzkiego zespołu. W spotkaniu w Środzie, Polonia pokonała rywali aż 6:0, a w rewanżu w Koszalinie średzki zespół był górą wygrywając 2:1.

Spotkanie z Bałtykiem Koszalin odbędzie się w środę 14 sierpnia o godzinie 17:00 na Stadionie Średzkim.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.