W pierwszym wyjazdowym meczu sezonu zawodnicy ze Środy zmierzą się z Górnikiem Konin. W pierwszym wyjazdowym meczu sezonu zawodnicy ze Środy zmierzą się z Górnikiem Konin. Czesław Kościelski

Piłka nożna: Wyjazdowy mecz z Górnikiem Konin [zapowiedź]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 10 sierpnia piłkarzy Polonii czeka pierwszy wyjazdowy mecz w trwającym sezonie.

Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego zaczynają od jednego z bliższych wyjazdów, jakie czekają ich w całym sezonie. Pojadą bowiem tylko do Konina na pojedynek z miejscowym Górnikiem. Ciekawostką dodającą smaczku temu pojedynkowi niech będzie fakt, że w meczach ligowych średzki zespół od czasu powrotu do III ligi nigdy nie wygrał w Koninie. Jest więc kolejna okazja aby przełamać tą złą passę.

Polonia Środa na inaugurację rozgrywek trzecioligowych sezonu 2019/2020 przegrała na własnym boisku z faworyzowanym Mieszkiem Gniezno 1:0. Należy jednak podkreślić że średzki zespół stoczył wyrównaną walkę z jednym z kandydatów do awansu. Polonia miała więcej klarownych sytuacji do zdobycia bramki, a o porażce zdecydował moment nieuwagi przy stałym fragmencie gry wykonywanym przez rywali. Jednak podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego nie załamują się i pierwszych punktów w nowym sezonie będą szukać w kolejnym meczu w którym naszym rywalem będzie Górnik Konin.

W Polonii na lekki uraz który wykluczyć może z udziału w sobotnim meczu narzeka Michał Górzyński. Reszta zawodników jest zdrowa i ciężko pracuje na treningach, aby wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie.

Górnik Konin przed nowym sezonem zakontraktował dziewięciu nowych graczy. Są to: Tomasz Kowalski, Patryk Olczyk, Szymon Bartosik, Dawid Kalinowski, Wiktor Beśka, Klaudiusz Kurek, Bartosz Zakrzewski, Dominik Domagalski oraz Maciej Gaszka. Z kolei z klubem pożegnało się dziesięciu graczy: Mateusz Koliński, Dawid Kołodziejczak, Bartosz Świderski, Dawid Śnieg, Łukasz Derbich, Wiktor Patrzykąt, Aleks Sieradzki, Sebastian Kaczyński, Mikołaj Karbowy i Filip Stożek.

Podczas letniego okresu przygotowawczego piłkarze Górnika Konin rozegrali pięć meczy towarzyskich. Rywalami byli: Jarota Jarocin, KS Kutno, LKS Gołuchów, Warta Sieradz oraz Pelikan Łowicz. Trzy pierwsze gry kontrolne zakończyły się zwycięstwem Górnika odpowiednio 2:0 z Jarotą Jarocin i KS Kutno oraz 5:2 z LKS Gołuchów. Dwa ostatnie sparingi Górnik musiał uznać wyższość rywali - 0:3 z Wartą Sieradz oraz 0:2 z Pelikanem Łowicz.

Na inaugurację nowego sezonu Górnik przegrał na wyjeździe w Stężycy z Radunią aż 5:1, a jedyną bramkę dla zespołu z Konina zdobył w 79. minucie z rzutu karnego Taras Javorskyj.

Oba zespoły w rozgrywkach ligowych do tej pory spotkały się ze sobą dziesięć razy. Cztery mecze zakończyły się zwycięstwem Polonii, dwa razy padał remis, a cztery mecze wygrywał Górnik Konin. Bilans bramkowy tych pojedynków to 20:13.

Spotkanie Polonii Środa z Górnikiem Konin odbędzie się w sobotę 10 sierpnia o godzinie 17:00 na tamtejszym stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.