Zespół kobiet Polonii z trofeum kościańskiego turnieju Zespół kobiet Polonii z trofeum kościańskiego turnieju facebook.com/pilkarzedzieciom

Zwyciężyły na hali

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zespół kobiet Polonii zwyciężył turniej charytatywny Piłkarze Dzieciom, który w sobotę odbył się w Kościanie. Ponadto do Środy powędrowała jedna nagroda indywidualna.

W ramach charytatywnej inicjatywy odbyły się piłkarskie turnieje męskie i żeńskie. W tym drugim swój zespół wystawiła Polonia. Podopieczne Marka Gierałki w fazie grupowej pokonały MUKS Kargowa 5:0 i UKS Grom Czacz 3:0, a także zremisowały z Reprezentacją Polski Policjantek 1:1. Takim samym wynikiem zakończyło się ich półfinałowe starcie z Teamem Gwiazd, jednak w serii rzutów karnych to średzianki były górą. W finale zmierzyły się z zespołem Lipno Stęszew, który pokonały 2:0, wygrywając tym samym cały turniej.

Ponadto tytuł najlepszej bramkarki trafił do reprezentującej Polonię Anny Napierały.

Turniej w Kościanie był pierwszą okazją do gry dla średzkich piłkarek, które rundę jesienną II ligi zakończyły na początku listopada. Na półmetku rozgrywek zajmują 3. pozycję w tabeli.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.