Lekkoatletyka: Medaliści Mistrzostw Europy wrócili do kraju [zdjęcia]

Wojciech Marok ze srebrnym medalem w pchnięciu kulą i Sara Neumann z brązowym krążkiem w sztafecie 4 x 400 metrów podczas Mistrzostw Europy do lat 20 w szwedzkim Boras. To był świetny weekend dla lekkoatletów ze średzkiego Orkanu.

W piątek 19 lipca odbył się konkurs finałowy w pchnięciu kulą. Wojtek uzyskał znakomity wynik 20,07 cm i pobił swój rekord życiowy. Taka odległość dała mu srebrny medal. Dwa dni później w finale sztafety 4 x 400 m wystąpiła Sara Neumann. Biegnąc na drugiej zmianie wykręciła czas 53,7 s. Był to najlepszy czas wśród polskich reprezentantek, które ukończyły bieg z czasem 3:37:13 i zajęły trzecie miejsce.

Lekkoatleci powrócili do Środy w poniedziałek 22 lipca. Zostali uroczyści przywitani w Zespole Szkół Rolniczych przez rodziny i przyjaciół. Nie mogło oczywiście również zabraknąć trenerów, Andrzeja Kobierskiego i Mieczysława Kaczora.

Więcej o sukcesach lekkoatletów w najbliższym wydaniu Głosu Powiatu Średzkiego.