GPŚ - Usługi graficzne
Wojciech Marok dwukrotnie stanął na drugim miejscu podium. Wojciech Marok dwukrotnie stanął na drugim miejscu podium. Orkan Środa

Lekkoatletyka: Podwójny wicemistrz Polski

Wojciech Marok z Orkanu Środa zdobył dwa srebrne medale podczas Mistrzostw Polski w Raciborzu. Swoje występy poparł rekordami na światowym poziomie.

Wojciech uzyskał w pchnięciu kulą 19,27 cm. Do zwycięstw zabrakło niewiele - 4 cm. Odwieczny rywal Piotr Goźdzewicz z Kalisza uzyskał 19,31 cm. Tym wynikiem poprawił życiówkę o ponad metr i zwyciężył. Obydwaj będą mieli okazję reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy U-20 w Szwecji w dniach 18 do 21 lipca. Lekkoatleta Orkanu wystąpi w nich również w rzucie dyskiem. W tej konkurencji do złotego medalu także zabrakło czterech centymetrów. Wojtek uzyskał 57,88 m, a jego rywal – 57,92. Takie rezultaty w Szwecji będą się liczyły w walce o czołowe miejsca.

W finale biegu na 400 m piąte miejsce z wynikiem 55,20 s zajęła Sara Neumann. To także jej nowy rekord życiowy, który spowodował jej powołanie do reprezentacyjnej sztafety 4 x 400 m w Szwecji. Polki mają doskonałe czasy i duże szanse na wysoką lokatę. W finale 400 metrów, ale przez płotki wystąpiła druga zawodniczka ze Środy – Martyna Jankowska. Po bardzo bojowym otwarciu zajęła szóste miejsce z wynikiem 63,50 s. Sara i Martyna wsparte Zuzanną Nowak i Oliwią Frąckowiak sprawiły największą niespodziankę w sztafecie 4 x 400m. Piąte miejsce nie było w założeniach zespołu, a już czasu 3.56,57 na pewno nie planowały. Średnia po 59 sekund na jedną zawodniczkę oznacza, że lekkoatletki wzniosły się na wyżyny swoich możliwości.

W najbliższym czasie Wojciecha Maroka i Sarę Neumann czeka występ w Mistrzostwach Europy Juniorów w Boras. Wojciech wystąpi w dwóch konkurencjach. Już pierwszego dnia w czwartek 18 lipca o godzinie 13.00 wystartuje w eliminacjach pchnięcia kulą. Ewentualny finał nastąpi w piątek o godzinie 18.45. W międzyczasie, w piątek do południa odbędą się eliminacje rzutu dyskiem. Finał dysku przewidziany na niedzielę o godzinie 10.00. Sztafeta 4×400 m, w której składzie znajduje się Sara pobiegnie w eliminacjach w sobotę o dwunastej. Finał sztafety zaplanowano na niedzielę 21 lipca na godzinę 18.50.