Adam Gajda to jeden z kilku zawodników, którzy opuszczą Polonię. Adam Gajda to jeden z kilku zawodników, którzy opuszczą Polonię.

Piłka nożna: Polonia się sypie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W poniedziałek pierwszy zespół Polonia Środa rozpoczął przygotowania do nowego sezonu III ligi. Zespół, wskutek problemów finansowych przejdzie poważne przeobrażenia.

Zaczęło się to, co w obecnej sytuacji Polonii Środa nieuniknione. Klasowi zawodnicy, którzy jak Adam stanowili o sile naszego zespołu i walnie przyczynili się do największego w ciągu 100 lat sukcesu czyli trzykrotnego zdobycia Pucharu Polski na szczeblu województwa wielkopolskiego zaczynają odchodzić do innych klubów, które mają lepszą sytuację finansową. Takich przejść do innych klubów będzie sporo i to będą nasi podstawowi piłkarze. Smutne, ale taka jest piłkarska rzeczywistość” - taka informacja pojawiła się się w zeszłym tygodniu w mediach społecznościowych. Klub poinformował o odejściu Adam Gajdy.

- Adam odchodzi podobno do Nielby Wągrowiec. Odszedł, bo rywale zaproponowali mu lepsze warunki finansowe. Tak się domyślam. My chcieliśmy go zostawić – powiedział prezes klubu Rafał Ratajczak. - Adam jest piłkarzem doświadczonym, bardzo kreatywnym na boisku. Co bardzo ważne może grać na kilku pozycjach: 2,7,10 i 11. Zastąpi go któryś z młodych piłkarzy albo z naszej Akademii albo z innych wielkopolskich klubów – dodał.

To był początek hiobowych wieści. Kilka dni później klub poinformował, że w następnym sezonie w naszym pierwszym zespole, oprócz Gajdy, nie będą występować Łukasz Radliński, Krzysztof Bartoszak, Adrian Chopcia, Jakub Gwit, Oskar Kozłowski, Przemysław Frąckowiak i Igor Jurga. Są jednak i dobre wiadomości. Kontrakty z Polonią na obecny sezon mają: Łukasz Spychała. Mateusz Janczar, Piotr Wujec, Piotr Skrobosiński, Kacper Nowak, Bartosz Cyrak, Filip Lesiński, Kacper Gołębiewski i Jakub Wilk. Chęć gry w Polonii potwierdzili Adam Borucki i Luis Henriquez

- Oferty gry w naszym klubie dostali także Krystian Pawlak, Damian Buczma, Szymon Zgarda, Jędrzej Kujawa i Michał Górczyński. Ci zawodnicy mają jeszcze kilka ostatnich dni ma potwierdzenie gry w Polonii w sezonie 2019/2020 - dodał Ratajczak. Na poniedziałkowym treningu pojawiło się bowiem kilkunastu nowych piłkarzy z niższych lig oraz piłkarze rezerw Polonii, którzy chcą podjąć rękawice i zagrać w 3 lidze.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA