Wicemistrzyni Polski Daria Węcławiak na podium. Wicemistrzyni Polski Daria Węcławiak na podium. Mikasa Środa

Karate: Podwójne wicemistrzostwo

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Świetnie zaprezentowały się dziewczyny z Mikasy na rozegranych w niedzielę 9 czerwca w Poznaniu oficjalnych Mistrzostwach Polski Karate Shotokan Polskiego Związku Karate.

Średzkie zawodniczki przywiozły medale w kategoriach juniorskich i seniorskich. Najpierw drużyna kobiet w składzie: Karolina Dziadura, Weronika Magda i Daria Węcławiak (przypomnijmy – akademickie wicemistrzynie Polski sprzed dwóch tygodni) zdobyły wicemistrzostwo Polski w kata drużynowym ulegając jedynie zespołowi z Obornik.

Następnie w kata indywidualnym 14-15 latek brązowy medal wywalczyła Nicole Węcławiak. Do ostatniej tego dnia rozgrywki przystąpiła znów Daria, która w seniorkach „zamieszała” wśród faworytek i sensacyjnie wywalczyła swoje drugie wicemistrzostwo ustępując jedynie wieloletniej dominatorce żeńskiego kata w Polsce – Kamili Bracikowskiej z Budokanu Wrocław. To największy sukces naszej zawodniczki w krajowych mistrzostwach organizowanych przez PZK w całej dotychczasowej karierze.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.