GPŚ - Usługi graficzne
Złota drużyna dziewcząt z trenerami. Złota drużyna dziewcząt z trenerami. Mikasa Środa

Sukces na mistrzostwach

Zaledwie siedmioosobowa reprezentacja dzieci z Mikasy zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej rozegranych w niedzielę 9 czerwca w Poznaniu Otwartych Mistrzostw Wielkopolski Karate Shotokan.

Przeznaczone dla młodszych roczników zawody pokazały dobre przygotowanie techniczne średzkich karateków. Najlepiej zaprezentowali się kończący swój pierwszy rok treningów karate: Marta Kroczka, Krzysztof Kubiak i Mikołaj Szternel, którzy zdobyli złote medale w swoich kategoriach wiekowych konkurencji kihon pierwszego kroku.

Świetnie zaprezentował się Patryk Zimowski w kata chłopców 8-9 lat, który pokonał w drodze do złota kilku rywali z wyższymi stopniami. Srebro w kata dziewcząt 12-13 lat zdobyła Vanessa Węcławiak, a brąz w 8-9 lat – Klara Bestyńska.

Wisienką na torcie był start w kata drużynowym najmłodszych dziewcząt drużyny w składzie: Michalina Kania, Marta Kroczka i Klara Bestyńska, który zakończył się dla nich na najwyższym stopniu podium.