Zawodniczki Tigera bardzo korzystnie zaprezentowały się w zawodach. Zawodniczki Tigera bardzo korzystnie zaprezentowały się w zawodach. Tiger Zaniemyśl

Na zakończenie sezonu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W sobotę 8 czerwca grupa dziewięciu zawodniczek Tiger Zaniemyśl brała udział w XXIX Leszczyńskich Mistrzostwach Karate Olimpijskiego pod patronatem Polskiej Unii Karate.

Podczas zawodów złoty medal kata kadetek zdobyła Aleksandra Świątek, natomiast Katarzyna Lewandowska uzyskała podwójne srebro w kumite kadetek i kumite open. Dominika Kawicka (rozpoczynająca starty po kontuzji ręki) wywalczyła złoto w fantomie. Adrianna Pyra zdobyła srebrny medal w kategorii kata kadetek, a jej siostra Kinga – brązowy w tej samej kategorii.

Świetnie poradziły sobie także drużyny w kategorii kata drużynowym. Drugie miejsce wywalczyły: kadetki Katarzyna i Wiktoria Lewandowskie oraz Oliwia Jaworska, a także młodziczki: Weronika i Dominika Kawickie oraz Łucja Gomułkiewicz. Brązowym medalem zakończyła się konkurencja dla drużyny kadetek. Krążek zdobył Kinga i Adrianna Pyra oraz Aleksandra Świątek.

Dzień później, w niedzielę 9 czerwca, w Poznaniu odbyły się natomiast Mistrzostwa Polski Karate Shotokan oraz Mistrzostwa Wielkopolski pod patronatem Polskiego Związku Karate, w których cztery zawodniczki – Kinga Pyra, Ola Świątek, Katarzyna i Wiktoria Lewandowskie nie miały sobie równych. Starty opuściła Adrianna Pyra, która poprzedniego dnia doznała kontuzji.

Dziewczyny wystartowały w zmienionym składzie (Kinga, Ola i Wiktoria), który wywalczył podwójne złoto i tym samym mistrzostwo w swoich kategoriach. Podczas zawodów osiągnęły pierwsze miejsce w kata drużynowe młodziczek i w wyższej kategorii kata drużynowe kadetek.

Do powyższych sukcesów zawodniczki dorzuciły kolejne wyniki. Kinga Pyra zdobyła srebro w kata indywidualnym młodziczek, a tuż za nią z brązowym medalem uplasowała się Wiktoria. Siostra Wiktorii, Kasia Lewandowska zdobyła podwójne złoto i tym samym mistrzostwo Wielkopolski w kategorii kata indywidualne i kumite indywidualne.

Warto wspomnieć, że we wtorek 11 czerwca w Starostwie Powiatowym trzem zawodniczkom klubu: Kindze Pyrze, Adriannie Pyrze i Aleksandrze Świątek oraz ich trenerce Monice Mydlarz zostały przyznane nagrody uznaniowe za osiągnięte wyniki sportowe.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.