Krzysztof Bartoszak ustrzelił trzy bramki w cztery minuty. Krzysztof Bartoszak ustrzelił trzy bramki w cztery minuty. Czesław Kościelski

Górnik zdemolowany

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 18 maja piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe na własnym stadionie. Tym razem rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego był Górnik Konin. Oba zespoły są już pewne swojego ligowego bytu, ale z pewnością żaden z nich nie zamierzał zadowalać się remisem w tym meczu.

Polonia spotkanie z Górnikiem rozpoczęła kapitalnie. Już w 5. minucie po prostopadłym podaniu Kacpra Nowaka w sytuacji sam na sam z bramkarzem Górnika znalazł się Michał Górzyński i pewnym strzałem wyprowadził średzki zespół na prowadzenie. W 18. minucie Polonia powinna prowadzić 2:0. Kacper Nowak przejął piłkę na 20. metrze i popędził z nią na bramkę rywali, ale jego uderzenie było minimalnie niecelne. Do końca pierwszej części gry Polonia stworzyła sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji bramkowych, ale żadnej nie udało się wykorzystać. Ostatecznie po 45 minutach gry nasz zespół prowadził 1:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Polonia była częściej przy piłce i stwarzała sobie sytuacje, natomiast Górnik liczył jedynie na kontrataki. Jednak długimi momentami gra toczyła się w środkowej strefie boiska i sporo było zagrań wszerz boiska. Dopiero w 65. minucie bliski doprowadzenia do remisu był Górnik, ale uderzenie Mikołaja Karbowego minęło interweniującego Przemysława Frąckowiaka i średzką bramkę. W 87. minucie Polonia postawiła kropkę nad i. Całą akcję zainicjował Adam Gajda, podał do wybiegającego Oskara Kozłowskiego, który świetnym podaniem obsłużył Krzysztofa Bartoszaka. Najlepszy strzelec średzkiej zespołu dopełnił formalności i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce Górnika. W samej końcówce jeszcze dwukrotnie Krzysztof Bartoszak po szybkich kontratakach pokonywał bramkarza rywali i ostatecznie Polonia rozbiła Górnika 4:0 (1:0).

Polonia Środa wystąpiła w składzie: 12. Frąckowiak – 22. Skrobosiński, 23, Kozłowski, 3. Buczma (56` 28. Bartoszak), 5. Wujec, 10. Kujawa, 8. Zgarda (65` 7. Wilk), 17. Gwit, 24. Nowak (70` 20. Gajda), 13. Górzyński (75` 2. Borucki), 21. Chopcia.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ