Tomasz Dłużyk stanowisko szkoleniowca Polonii objął na początku roku Tomasz Dłużyk stanowisko szkoleniowca Polonii objął na początku roku

Zwolnienie Tomasza Dłużyka: fakt czy plotka?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W środę w sieci pojawiły się informacje, jakoby los Tomasza Dłużyka na stanowisku szkoleniowca Polonii był przesądzony. Kilka godzin później średzki klub odniósł się do doniesień zamieszczonych przez redakcję portalu peryferiafutbolu.pl.

Kiepska postawa średzkiej drużyny w ostatnich spotkaniach rundy jesiennej sprawiła, że wśród kibiców coraz częściej zaczęły pojawiać się głosy o konieczności zwolnienia szkoleniowca Polonii Tomasza Dłużyka. W środowe popołudnie temat powrócił ze zdwojoną siłą – na facebookowym profilu portalu peryferiafutbolu.pl pojawiła się następująca informacja:

Prawdopodobnie jesteśmy pierwsi, którzy o tym informujemy. Ze swoich źródeł dowiedzieliśmy się dziś, że z posadą w trzecioligowej Polonii Środa Wielkopolska pożegna się Tomasz Dłużyk. Jeśli będziemy wiedzieć coś więcej to na pewno poinformujemy!

Jak dotąd kolejnych informacji na temat rzekomego zwolnienia trenera portal nie zamieścił, za to już po kilku godzinach do tych rewelacji odniósł się klub z ul. Sportowej. Na facebookowym profilu KS Polonia Środa Wielkopolska wystosowano oficjalne oświadczenie:

W odpowiedzi na coraz częściej pojawiające się informacje o tym że Tomasz Dłużyk został zwolniony z funkcji pierwszego trenera piłkarzy Polonii Środa Zarząd naszego Klubu pragnie poinformować że trener cały czas ma ważny kontrakt z Klubem i pełni swoje obowiązki. Zarząd nie kryje rozczarowania słabymi wynikami zespołu w rundzie jesiennej sezonu 2017/18. Na obecny moment nie wyklucza żadnego wariantu, czyli pozostania trenera na stanowisku czy pozyskania nowego szkoleniowca. Zarząd intensywnie analizuje także grę i zaangażowanie poszczególnych zawodników w rundzie jesiennej obecnego sezonu.

Z jednej strony Polonia zaprzeczyła internetowym pogłoskom o potwierdzonej decyzji, z drugiej potwierdziła, że los szkoleniowca pozostaje niepewny. Włodarze klubu nie ukrywają, że ich celem jest walka o awans do II ligi, sam Tomasz Dłużyk przed inauguracją sezonu na łamach GPŚ wskazywał, że w zasięgu prowadzonego przez niego zespołu pozostaje walka o ligowe podium.

Sezon 2017/2018 rozpoczął się zgodnie z planem, Polonia była najdłużej niepokonaną ekipą nie tylko w swojej grupie, ale spośród wszystkich 72 zespołów występujących na szczeblu III ligi. Jeszcze pod koniec października, po 12. kolejkach, średzianie zajmowali 5. miejsce w tabeli, tracąc do wicelidera zaledwie 2 punkty. Dopiero w ostatnich jesiennych meczach przyszedł spadek formy – Polonia z pięciu spotkań przegrała 3, w sumie zdobyła 4 punkty. Tym samym rok kończy w środku ligowej stawki, na 8. pozycji, ze stratą 10 punktów do lidera Elany Toruń.

Przypomnijmy, że Tomasz Dłużyk trenerem Polonii został na początku bieżącego roku. Po kiepskiej jesieni 2016 roku za kadencji poprzedników, wiosną ustabilizował sytuację zespołu w tabeli, a także wywalczył z nim Okręgowy Puchar Polski oraz Wielkopolski Puchar Polski.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy