Średzianie z trofeami w Szczecinie. Średzianie z trofeami w Szczecinie.

Trzy medale na WUKF Polish Open

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W niedzielę 12 maja podczas rozgrywanego w Szczecinie w międzynarodowej obsadzie turnieju średzką Mikasę reprezentowało troje zawodników, którzy przywieźli znad Odry trzy medale.

Wszyscy startowali w kata i w kata kobudo. Vanessa Węcławiak w kata dziewcząt 10-12 lat zajęła świetne drugie miejsce dzieląc podium z dwiema Dunkami. W kata dziewcząt 13-14 lat piąta była (jako najlepsza z Polek) jej siostra Nicole, a na podium stanęły dwie Dunki i Rumunka. Brak medalu w kata Nicole, a także taty obu sióstr – Dariusza, karatecy „odbili” sobie zdobywając medale w kata kobudo.

Najpierw Dariusz wywalczył brąz wśród weteranów (za Rosjaninem i Duńczykiem), a później Nicole tryumfowała w kata kobudo dziewcząt 10-14 lat przed Anastazją Dudzik z Dąbrowy Górniczej i reprezentantką Malty. Debiutująca w tej konkurencji Vanessa była czwarta. Średzianie nie kryli zadowolenia z trzech krążków, bo przed rokiem czteroosobowa ekipa Mikasy musiała się zadowolić zaledwie jednym brązowym medalem.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA