Karatecy Mikasy w Kleszczewie. Karatecy Mikasy w Kleszczewie. M. Bestyński

Mikasa na Mistrzostwach Szkół

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 11 maja w Kleszczewie rozegrano Mistrzostwa Szkół Województwa Wielkopolskiego w Karate Olimpijskim WKF. Piętnaścioro karateków MIKASY reprezentowało tym razem swoje szkoły.

Zdobyli oni medale, które współtworzyły sukces średzkich szkół, gminy i powiatu w klasyfikacjach tych zawodów. Złote medale zdobyli w kata: Vanessa Węcławiak, Mateusz Kaczor (oboje dla SP3) i Wojciech Kaczor (ZSA). Srebrne – Jan Sobczyński i Konstanty Wartecki (dla ZSA) oraz Patryk Delestowicz i Szymon Głowania (dla SP3), a brązowe – Patryk Zimowski (dla SP2) i P. Delestowicz (ten ostatni w konkurencji fantom).

Cały dorobek, który wywalczyli zawodnicy trenujący we wszystkich klubach karate naszego powiatu pozwolił na zwycięstwo w klasyfikacji powiatów tych mistrzostw. Podobnie zwyciężyła Środa w klasyfikacji gmin (choć ex aequo z Obornikami). W klasyfikacji szkół podstawowych Niepubliczna Szkoła (ZSA) była druga, a SP3 – trzecia ex aequo na ponad 160 reprezentowanych podstawówek.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA