Vanessa Wecławiak wygrała Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Karate Olimpijskim. Vanessa Wecławiak wygrała Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Karate Olimpijskim. Mikasa Środa

Złoty medal Vanessy w Poznaniu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przez dwa weekendowe dni (27 i 28 kwietnia) hala Politechniki Poznańskiej gościła karateków biorących udział w trzech oficjalnych imprezach Polskiego Związku Karate.

W każdej z nich średzką MIKASĘ reprezentowała jedna osoba. Najpierw w sobotę odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców U-21 w Karate Olimpijskim. W kata juniorek młodszych wystartowała Nicole Węcławiak, która wprawdzie wygrała dwa pojedynki, ale okazało się to zbyt mało, aby w blisko trzydziestoosobowej stawce wspiąć się na podium. Nie udało się też zdobyć medalu kata mężczyzn 46 – 50 lat, Dariuszowi Węcławiakowi w niedzielnych Mistrzostwach Polski Masters.

Honor MIKASY (i rodziny) uratowała najmłodsza - Vanessa, która w niedzielę w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Karate Olimpijskim Strefy Zachodniej wygrywając pewnie wszystkie pięć pojedynków w kata dziewcząt (9-7 kyu) sięgnęła po złoto w tej konkurencji! Było to już drugie jej złoto w MMM.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA