Krzysztof Bartoszak zdobył zwycięską bramkę dla Polonii. Krzysztof Bartoszak zdobył zwycięską bramkę dla Polonii. Czesław Kościelski

Polonia znów zwycięska [wideo]

Polonia Środa dopisała do swojego konta następne trzy punkty. Tym razem podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego pokonali na wyjeździe w Koszalinie tamtejszą Gwardię 1:0.

Od początku spotkania inicjatywa należała do średzkiego zespołu. Już na samym początku meczu po strzale z rzutu wolnego bramkarza rywali, Macieja Dulewicza, próbował zaskoczyć Jakub Wilk. Kilka chwil później w sytuacji sam na sam z bramkarzem Gwardii znalazł się Krzysztof Bartoszak, lecz udanie interweniował golkiper gości. W 29. minucie poloniści objęli prowadzenie. Po dograniu z lewej strony pola karnego, z bliskiej odległości piłkę do siatki rywali posłał Krzysztof Bartoszak. Odpowiedź gospodarzy mogła być błyskawiczna. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Keisuke Naki, futbolówki minimalnie nie sięgnął Dominik Drzewiecki.

W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana. W 65. minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Gabriel Szygenda, lecz po podaniu Sebastiana Gintera, pomocnik Gwardii przegrał pojedynek z bramkarzem Polonii. Swoich szans szukali również Aleksander Karbowiak, Dominik Drzewiecki i Maciej Stańczyk. Po drugiej stronie boiska bliski strzelenia drugiego gola był Krzysztof Bartoszak, lecz w doskonałej sytuacji posłał piłkę nad poprzeczką. Ostatecznie Polonia pokonała skromnie Gwardię i dopisała do swojego konta kolejne trzy punkty.