Drużyna kadetek w kategorii wiekowej 14-15 lat. Drużyna kadetek w kategorii wiekowej 14-15 lat. Tiger Zaniemyśl

Wicemistrzostwo Polski dla Tigera!

(2 głosów)

W sobotę 27 kwietnia grupa karateków z KS Tiger Zaniemyśl brała udział w Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski U-21 w Karate Olimpijskim Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców w Poznaniu.

Dziewczęta startowały w kategorii wiekowej kadetek 14-15 lat w składzie: Kinga Pyra, Adrianna Pyra, Wiktoria Lewandowska i Aleksandra Świątek. Sukcesem okazał się start drużyny (K. Pyra, A. Pyra, A. Świątek), która wywalczyła srebrny medal osiągając tym samym wicemistrzostwo Polski w kata. Konkurencja drużyny w kumite open (K. Pyra, A. Pyra, W. Lewandowska i A. Świątek) zapewniła im miejsce tuż za podium. W konkurencjach kata indywidualnych siostry Pyra otarły się o brąz, a kumite indywidualne Wiktorii zapewniło jej miejsce tuż za podium.

W niedzielę 28 kwietnia, pięć zawodniczek (Kasia Lewandowska, Oliwia Jaworska, Dominika i Weronika Kawickie oraz Łucja Gomułkiewicz) startowało w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Karate Olimpijskiego Młodzików osiągając niemałe sukcesy. Złoto w kumite zdobyła Katarzyna Lewandowska. O podium otarła się Oliwia Jaworska, która wywalczyła za to srebrny medal w kata młodziczek. Kasia w tej samej konkurencji (kata) zdobyła brązowy krążek. Weronika Kawicka zdobyła srebrny medal w konkurencji kumite. Dominika wywalczyła brąz w kata indywidualnym młodziczek. Łucja Gomułkiewicz otarła się o brązowy medal w kategorii kata.

W mistrzostwach startowało 320 zawodników z 42 klubów. Tygrysy wywalczyły wicemistrzostwo zawodów.