Karol Pawlak znów stanął na trzecim miejscu podium. Karol Pawlak znów stanął na trzecim miejscu podium. ULKS Tęcza Środa

Brązowy krążek średzianina

W dniach 12-14 kwietnia na matach w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w zapasach w stylu wolnym. Rywalizacja zakończyła się sukcesem jednego z zawodnika ULKS Tęcza Środa.

Średzką Tęczę reprezentował Karol Pawlak w kategorii wagowej 125 kg. W pierwszym swoim pojedynku Karol pokonał przez przewagę techniczną 10-0 rywala z Janowa Lubelskiego. W drugim starciu pokonał zawodnika przez położenie go na łopatki. W walce półfinałowej średzki gladiator musiał uznać wyższość zawodnika z Krakowa. W walce o brązowy krążek Mistrzostw Polski średzianin zwyciężył zawodnika z Łodzi 7-1. Tym samym Karol Pawlak powtórzył swój sukces sprzed roku, gdzie na tej samej randze zawodach także wywalczył brązowy medal.

- Forma Karola nie jest jeszcze na optymalnym poziomie. Ma sporą niedowagę do tej kategorii wagowej - mówi trener Krzysztof Polowczyk. Jest to jednak ambitny zawodnik, który realizuje założenia treningowe, dlatego spokojnie patrzymy w przyszłość - dodaje.