Zawodnicy Polonii po odebraniu trofeum za wygranie Pucharu Polski. Zawodnicy Polonii po odebraniu trofeum za wygranie Pucharu Polski. Czesław Kościelski

Siódmy puchar dla Polonii [wideo]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Serią rzutów karnych zakończył się finał Pucharu Polski w okręgu poznańskim. Jedenastki lepiej strzelali zawodnicy Polonii Środa i to oni sięgnęli po trofeum.

W środę 24 kwietnia w Obornikach odbył się finał okręgowego Pucharu Polski. Po raz piąty z rzędu i siódmy w historii wystąpiła w tym finale średzka Polonia. Rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego był zespół Sparty Oborniki.

Od początku Polonia zdominowała przebieg wydarzeń na boisku. Poloniści nie wypuszczali rywala z jego połowy boiska. Pierwszą groźną akcję poloniści przeprowadzili w 11. minucie meczu, kiedy to po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rzutu wolnego strzał głową Piotra Skrobosińskiego minął słupek bramki rywali. W 17. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Wilka bliski szczęścia był Krzysztof Bartoszak, ale jego uderzenie pewnie obronił bramkarz rywali Kacper Geier. W 37. minucie niewiele brakowało aby do bramki rywali trafił Krystian Pawlak ale jego uderzenie po doskonałym podaniu Adama Gajdy przeszło obok słupka.

W 47. minucie strzał głową Piotra Skrobosińskiego minimalnie minął słupek bramki rywali. Pierwszej bramki w tym meczu kibice doczekali się dopiero w 67. minucie. Długa wrzutka Luisa Henriqueza skończyła się błędem obrońców. Sytuację wykorzystał Michał Górzyński, który z około 11 metrów pokonał bramkarza rywali. Po objęciu prowadzenia poloniści nadal atakowali bramkę rywali, jednak nieskutecznie. W 86. minucie Sparta doprowadziła do wyrównania po uderzeniu z rzutu wolnego. O zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali gracze Polonii i to oni po raz piąty z rzędu mogli świętować zdobycie okręgowego Pucharu Polski. Wcześniej poloniści zdobyli to trofeum w 2000 i 2009 roku.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: 1. Radliński – 23. Kozłowski, 25. Henriquez, 22. Skrobosiński, 2. Borucki, 8. Zgarda, 10. Kujawa (33` 9. Pawlak), 20. Gajda (59` 21. Chopcia), 24. Nowak (46` 3. Buczma), 7. Wilk, 11. Bartoszak (63` 13. Górzyński).

Media

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.