GPŚ - Usługi graficzne
Świetne wyniki odnotowały zawodniczki z Mikasy. Świetne wyniki odnotowały zawodniczki z Mikasy.

Bar wzięty [ZDJĘCIA]

(2 głosów)

Takim cytatem z „Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza można opisać piątkowe osiągnięcia sióstr Nicole i Vanessy Węcławiak na IX Europejskim Pucharze Młodszych Stopni Karate Shotokan SKDUN.

Rzecz cała działa się jednak nie we wspomnianym w powieści Barze na Podolu, a w malowniczym czarnogórskim Barze nad Adriatykiem. Mimo tego siostry ze Środy poczynały tam sobie z całkiem kozacką fantazją. European Kohai Cup (czyli Europejski Puchar Młodszych Stopni) był częścią rozgrywanych tam Mistrzostw Europy Karate Shotokan SKDUN (Shotokan Karate Do of the United Nations - stylowej organizacji shotokanu o światowym zasięgu). Średzkie zawodniczki wchodziły w skład kilkunastoosobowej reprezentacji SKDUN Polska. Siostry wraz z koleżanką z Dąbrowy Górniczej Anastazją Dudzik zdobyły brąz w kata drużynowym dziewcząt 12-15 lat ulegając jedynie Rumunkom i Bułgarkom. Startowały też wraz z Oskarem Łydką w kata 12 -15 lat drużyn mieszanych lecz tu polskiej drużynie nie udało się zdobyć medalu. Jednak prawdziwy popis dały w konkurencjach kata indywidualnego, gdzie obie wygrały swoje konkurencje i zdobyły złote medale. Najpierw Vanessa w kata dziewcząt 12-13 lat (9-7kyu) nie miała sobie równych wśród konkurentek z kilku krajów, a później Nicole – w kata dziewcząt 14-15 lat (6-4kyu), mimo jeszcze większej stawki rywalek poradziła sobie z nimi. O tym, że nie były to szczęśliwe przypadki niech świadczy to, że podobne sukcesy na zawodach federacji SKDUN obie odnosiły rok temu w Europejskim Pucharze w Dąbrowie Górniczej i jesienią w Światowym Pucharze w stolicy Mołdawii - Kiszyniowie. Jednocześnie warto podkreślić, że o ile polska ekipa w Barze zdobyła jeszcze kilka medali, to złote krążki średzianek z MIKASY były jedynymi najcenniejszymi dla naszego kraju w czarnogórskiej imprezie.

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl