GPŚ - Usługi graficzne
Krzysztof Bartoszak strzelił bramkę na 1-0. Krzysztof Bartoszak strzelił bramkę na 1-0. Czesław Kościelski

Zabójcza końcówka polonistów [wideo]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Polonia Środa zdobyła kolejne trzy punkty na własnym stadionie. Pokonanym rywalem był Sokół Kleczew, czyli zespół wyżej notowany w tabeli.

W niedzielę 7 kwietnia na stadionie Polonii średzianie rywalizowali z Sokołem Kleczewem. Rywal przed meczem miał 6. miejsce w tabeli i 36 punktów na koncie. Trzy miejsca niżej byli poloniści, którzy do kleczewian tracili cztery punkty.

Od początku przewagę posiadał zespół Polonii. Średzcy zawodnicy częściej byli przy piłce i starali się zagrażać bramce rywali. Mimo kilku prób, piłka w pierwszej części gry nie znalazła drogi do siatki zespołu z Kleczewa. W drugiej połowie to nadal poloniści posiadali przewagę. Goście grali tylko z kontrataku, jednak bardzo skutecznie się bronili.

Starania Polonii zostały nagrodzone w 89. minucie. Z około 16 metrów strzelał Jakub Wilk. Piłkę przed siebie wypuścił bramkarz Sokoła. Chwilę później dopadł do niej Krzysztof Bartoszak i czubkiem buta umieścił ją w bramce. W ostatnich sekundach po kolejnej akcji Polonii, obrońca Sokoła niefortunnie wybijał piłkę spod własnej bramki. Ta trafiła w Igora Jurgę i wpadła po raz drugi do bramki.

W następnej kolejce zawodników Polonii czeka trudny mecz wyjazdowy. Przeciwnikiem będzie wicelider III ligi, zespół KKS 1925 Kalisz. Mecz rozpocznie się w sobotę 13 kwietnia o 18.00.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: 12. Frąckowiak – 22. Skrobosiński, 25. Henriquez, 2. Borucki, 23. Kozłowski, 8. Zgarda, 10. Kujawa, 24. Nowak (46` 3. Buczma), 20. Gajda (56` 14. Jurga), 9. Pawlak (661 6. Pawlak), 15 . Górzyński (46` 7. Wilk).

Media

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.