Podanie Michała Górzyńskiego do Krystiana Pawlaka przed bramką na 2-1. Podanie Michała Górzyńskiego do Krystiana Pawlaka przed bramką na 2-1. Czesław Kościelski

Odegrali się na Mieszku

Zawodnicy Polonii Środa po raz piąty zagrają w finale okręgowego Pucharu Polski. W meczu półfinałowym poloniści pokonali w wyjazdowym meczu Mieszko Gniezno 2-1.

Mecz odbył się w środę 3 kwietnia na stadionie przy ul. Strumykowej w Gnieźnie. Dla zawodników Polonii była to doskonała okazja do rewanżu za przegrany mecz ligowy w Środzie.

W 25. minucie gospodarze meczu objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Mateusza Molewskiego z rzutu wolnego, piłka minęła Łukasza Radlińskiego i spadła wprost na głowę Juliena Tadrowskiego, który bez problemów umieścił ją w pustej bramce Polonii.

Poloniści odpowiedzi w drugiej połowie. W 48. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adama Gajdy, obrońcy Mieszka wybili piłkę przed pole karne. Tam jednak dopadł do niej Oskar Kozłowski i umieścił piłkę w bramce rywali. Po doprowadzeniu do remisu, oba zespoły chciały rozstrzygnąć ten mecz w regulaminowym czasie gry.

Udało się to polonistom, którzy w doliczonym czasie przeprowadzili skuteczną akcję. Igor Jurga zagrał piłkę do Michała Górzyńskiego, a ten popędził z piłką na bramkę. Będąc pod linią końcową zagrał ją w pole karne do Krystiana Pawlaka, a ten pewnie wykorzystał to podanie. Było to trafienie decydujące o awansie do finału.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: 1. Radliński – 22. Skrobosiński, 23. Kozłowski, 2. Borucki, 25. Henriquez, 14. Jurga, 8. Zgarda, 20. Gajda, 3. Buczma (46` 9. Pawlak), 7. Wilk (46` 10. Kujawa), 11. Bartoszak (70` Górzyński)